بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گلستان در نامه‌‌ای، نسبت به استمرار خدمت ۲۸۶ نفر از افراد پذیرفته نشده در آموزشیاری و آموزش دهنده نهضت سوادآموزشی واکنش نشان داد.

نمایندگان مردم گلستان اعتقادی به جایگاه دانشگاه فرهنگیان ندارند
به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گلستان در نامه‌ای به رحمت الله نوروزی، رئیس مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این استان، نسبت به انتشار نامه‌ای از سوی نمایندگان این استان درخصوص استمرار خدمت ۲۸۶ نفر از افراد پذیرفته نشده در آموزشیاری و آموزش دهنده نهضت سواد آموزشی واکنش نشان داد.

در این نامه آمده است:

احتراما به استحضار می‌رساند اخیراً شاهد انتشار نامه‌ایی از سوی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی استان گلستان خطاب به وزیر محترم آموزش و پرورش بوده ایم مبنی بر استمرار خدمت ۲۸۶ نفر از افرادی که در آزمون آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی نمره لازم جهت قبولی را، کسب نکرده اند.

حقیقتا انتظار نمی‌رفت با گذشت کمتر از یک هفته از سخنرانی مهم مقام معظم رهبری در اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش، چنین نامه‌ای از سوی مجمع نمایندگان استان گلستان با وجود حضور ۳ نماینده فرهنگی صادر شود!

ضمن تشکر از زحمات عزیزان نهضت سواد آموزی، بفرمایید نامه مجمع نمایندگان استان با پشتوانه کدام نظر کارشناسی بوده است؟

در حالی که رهبری عزیز در بیانات هر ساله خود در دیدار با معلمین از جمله در دیدار یک هفته پیش خود با مخاطب قرار دادن مجلس شورای اسلامی فرمودند:《ما باید دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجائی را طوری ظرفیّت‌سازی کنیم و به نحوی سازماندهی کنیم که همه‌ معلّمین به قدر کفایت بیایند از اینجا عبور کنند و وارد آموزش و پرورش [بشوند].»

جناب آقای نوروزی، مطابق بند ب ماده ۶۳ برنامه ششم توسعه، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تاکیدات مقام معظم رهبری، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تنها راه جذب و تربیت معلم هستند.

اگر نمایندگان محترم استان گلستان دغدغه کمبود نیرو در آموزش و پرورش و خالی بودن کلاس‌ها را دارند، باید دانشگاه فرهنگیان را جدی گرفته و به دنبال توسعه کمی و کیفی این دانشگاه باشند؛ چراکه معلمان آینده نظام آموزش و پرورش باید از طریق این دانشگاه جذب شوند و در این دانشگاه آموزش بینند و تربیت شوند؛ و همانطور که مستحضر هستید، دانشگاه فرهنگیان اکنون با کمبود فضای آموزشی و خوابگاهی دست و پنجه نرم می‌کند و ما انتظار داریم نمایندگان محترم این موضوع را به طور جد دنبال کنند.

در پایان بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان گلستان از مجمع نمایندگان استان گلستان درخواست دارد در انتخاب اولویت‌ها و مسائل آموزش و پرورش نهایت دقت را داشته و مسئله‌های موجود در دانشگاه فرهنگیان را به طور جدی در دستور کار و مورد توجه و نظارت خود قرار دهد؛ چراکه در مورد دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز ثقل اصلی نظام آموزشی کوتاهی صورت گرفته است.
آماده///// نمایندگان گلستان اعتقادی به جایگاه دانشگاه فرهنگیان ندارند

 

ارسال نظر

آخرین اخبار