فرماندار گرگان با اشاره به مراجعات فراوان مردم به فرمانداری برای افزایش نظارت در بازار تاکید کرد: افزایش قیمت‌ها روز به روز است و مردم انتظار دارند ساماندهی «نظارت» در برابر گرانی تشدید شود.

ساماندهی «نظارت» انتظار مردم در برابر گرانی/ «پلیس نهاده» برای مدیریت بازار مرغ و تخم‌مرغ راه‌اندازی شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از فارس از گرگان، محمد حمیدی صبح امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان گرگان اظهار کرد: افزایش قیمت‌ها روز به روز اتفاق می‌افتد، انتظار مردم افزایش نظارت‌ها در بازار است در این زمینه مراجعات زیادی به فرمانداری گرگان انجام می‌شود.
وی بر لزوم ساماندهی در حوزه نظارت تاکید و تصریح کرد: برای نظارت هدفمند باید کلاس‌های آموزشی برای بازرسان برگزار شود تا شاهد یکپارچگی همچنین وحدت رویه در بخش نظارت بر بازار باشیم.
فرماندار گرگان با اشاره به نظارت ستاد تنظیم بازار روی ۵۴ قلم کالای اساسی مردم گفت: افزایش قیمت در کره به دلیل تبدیل ارز دولتی به نیمایی اتفاق افتاد و افزایش قیمت آهن آلات را در پی افزایش قیمت دلار شاهدیم که اثر مستقیم بر قیمت‌ها گذاشته است.
حمیدی با بیان اینکه مشکلات در بخش علوفه و خوراک دام زیاد است از عدم شفاف‌سازی در این زمینه گلایه کرد و افزود: به ویژه در بخش توزیع نهاده‌های دامی شفاف‌سازی به چشم نمی‌خورد که مرغداران را با مشکلاتی روبرو کرده است.
وی از راه‌اندازی «پلیس نهاده» برای مدیریت بازار مرغ و تخم‌مرغ خبر داد و گفت: گرچه موضوع گرانی مرغ و تخم‌مرغ یک مسئله کشوری است اما پلیس نهاده می‌تواند در ساماندهی این حوزه نقش موثری داشته باشد.
فرماندار گرگان با بیان اینکه گرانی روزمره در بازار مردم را نگران کرده است، تاکید کرد: نظارت هر چه بیشتر بازار، انتظاری است که همه مردم دارند باید در این زمینه بیشتر تلاش شود و تیم‌های نظارتی فعال‌تر شوند، اصناف در کنار نیروهای نظارتی می‌توانند موثر عمل کنند به ویژه نقش اتحادیه‌ها در این زمینه نباید فراموش شود.
به گزارش خبرنگار فارس؛ سومین جلسه ستاد تنظیم بازار امروز با حضور تعدادی از مسوولان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد تا شاید در سایه نقشه‌راه مناسب، مردم به رفاه عمومی دست پیدا کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار