مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از مجهز شدن مراکز تاریخی فرهنگی این استان به سامانه فروش بلیت الکترونیکی خبر داد.

فروش الکترونیکی بلیت در مراکز تاریخی فرهنگی گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت: با راه‌اندازی باجه‌های الکترونیکی بلیت در بخش اصلی موزه‌های تحت نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان، به‌صورت هم‌زمان خرید اینترنتی بلیت این اماکن نیز میسر شده است.

او ادامه داد: این امکان با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحول اداری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم شده است.

تجری افزود: هم‌وطنان می‌توانند ازاین‌پس برای بازدید از ۹ موزه و مکان تاریخی استان شامل میراث جهانی گنبد قابوس، موزه باستان‌شناسی و موزه صنایع‌دستی گرگان و کاخ‌موزه گرگان، موزه تاریخ طبیعی علی‌آبادکتول، موزه مردم‌شناسی آزادشهر، موزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی مینودشت، موزه فرش گنبدکاووس، موزه مردم‌شناسی گمیشان از خدمت خرید الکترونیکی بلیت بهره‌مند شوند.

تجری گفت: راه‌اندازی فروش الکترونیکی بلیت اماکن فرهنگی تاریخی استان می‌تواند در دوران شیوع کرونا ویروس یکی از راهکار‌های پیشگیری از شیوع و انتشار آن باشد.

این مقام مسئول گفت: سامانه فروش اینترنتی بلیت به نشانی bilit.tafrihati.com در حال حاضر در دسترس عموم است و علاوه بر آن نرم‌افزار تاپ نیز قابل‌استفاده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار