امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به اینکه معارف دفاع مقدس از قله‌های رفیع اعتقادی ماست، گفت: روایت انقلابی این معارف و حراست آن از تحریف رسالت همه دلسوزان انقلاب است.

روایت انقلابی دفاع مقدس اولویت دلسوزان انقلاب باشد/ نگذارید معارف دفاع‌مقدس تحریف شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمود ترابی امروز در گفت و گو با خبرنگاران و اهالی رسانه با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ سال از تحمیل جنگ که دفاع مقدس نام گرفت بر ما گذشته است، اظهار کرد: این جنگ چون از سوی ما اخلاقی، معنوی و همراه با تعهد و ولایتمداری بود دفاع مقدس نام گرفت.

وی با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تعبیری دفاع مقدس ما در مقابل جنگ ۳۳ روزه و جنگ‌های جبهه مقاومت در سوریه و ... همچون قله‌ای رفیع در برابر تپه‌ای عنوان کردند، افزود: حال وظیفه همه ما حفظ و حراست از دفاع مقدس و جلوگیری از تحریف ارزش‌ها و واقعیت‌های آن است.

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به اینکه تکلیف همه دلسوزان انقلاب در حال حاضر استخراج نکته‌های ناب دفاع مقدس و بیان انقلابی آن است، خاطرنشان کرد: امروز هم همه ما باید خود را در سنگر مقدس دفاع از ارزش‌ها و انقلاب قرار داده با تمام وجود با حربه‌های دشمن بجنگیم.

ترابی با انتقاد از بی‌توجهی به برخی تهاجمات فرهنگی دشمن در کشور، ادامه داد: هرگاه از فرهنگ دفاع مقدس و جبهه‌ها فاصله گرفتیم دچار انحراف از مسیر انقلابی خود شده و هرگاه خود را به معنویات و معارف دفاع مقدس نزدیک کرده‌ایم به شکوفایی و پیشرفت نردیک شده‌ایم.

وی بر لزوم شناخت کامل معارف دفاع مقدس توسط همه اقشار جامعه به ویژه جوانان تاکید کرد و گفت: هر چه فاصله زمانی ما از دفاع مقدس بیشتر می‌شود باید شناخت ما از این گنجینه بزرگ معرفتی بیشتر و بیشتر شود.

امام جمعه گنبدکاووس تکریم رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و خانواده معظم و مکرم شهدا را از وظایف ذاتی همه مردم و مسوولان دانست و تصریح کرد: بخش عمده‌ای از نگاه ویژه خداوند متعال و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به این سرزمین الهی مرهون رشادت شهدا و ایثارگران و صبوری خانواده‌های معزز آنان است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار