آیت الله علوی گرگانی :

مرجع عالی قدر جهان تشیع تجلیل از اربعین ولو در فضای مجازی را از علامت‌های ایمان دانست و گفت: تحت هر شرایطی نباید اربعین امام حسین(ع) را رها کنیم

تجلیل اربعین از علامت‌های ایمان است/ از طریق فضای مجازی اربعین را زنده نگه داریم

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما، آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار دست اندرکاران هفتمین سوگواره مجازی اشراق که به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه برگزار می شود، اظهار کرد: در هر عصر و زمانی خداوند سلسله مقتضیاتی را ایجاد می کند که با بررسی آنها در می یابیم که برخی از حوادث اگر از جهاتی بلا بوده، از جهات دیگر نعمت است.

وی ضمن بیان روایتی از امام حسن عسکری(ع) گفت: ویروس کرونا بلاست و همه مردم گرفتار آن شده اند و باید از خدا بخواهیم که این گرفتاری را بر طرف کند اما از طرف دیگر، همین گرفتاری سلسله خوبی‌هایی را به همراه داشته است که برگزاری این سوگواره از نعمت‌های الهی است که در هر رشته ای با یک سلسله اعضایی ارتباط قرار کنید.

این مرجع تقلید با بیان این که در فضای مجازی سلسله عزاداری‌هایی برای حضرت اباعبدالله(ع) در سراسر دنیا عرضه می‌شود، اظهار کرد: اگر چه به دلیل شیوع کرونا صدمه خورده ایم اما نعمت‌هایی ایجاد شده است؛ در این شرایط باید کاری کنیم که هم نعمت خدا را حفظ کرده و هم در مقابل مشکلات صبر داشته باشیم.

وی با تأکید قدردانی از نعمات الهی افزود: خداوند می فرماید که بندگان خود را دو دسته قرار دادیم؛ دسته‌ای شاکر هستند و دسته دیگر کفران نعمت می‌کنند و ان شاءالله از سپاسگزاران باشیم و از خداوند متعال بخواهیم که این بلا را دور کند.

آیت الله علوی گرگانی درباره اهمیت اربعین حضرت سیدالشهدا(ع) اظهار کرد: در سال‌های گذشته مراسم پیاده روی اربعین برپا می‌شد و حرکت اجتماعی عجیبی پیش می آمد که دنیا را به حیرت می‌کشاند و این حرکت، تبلیغ عجیبی بود.

وی با اشاره به ضرورت زنده نگه داشتن اربعین امام حسین(ع) گفت: هر چند که امروز به دلیل شیوع کرونا نمی توانیم به پیاده روی اربعین برویم، اما از طریق فضای مجازی می توانیم اربعین را زنده نگه داریم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه پیشوایان دین ما مانند امام حسن عسکری(ع) مسأله مظاهر دینی ما را جزء مظاهر ایمان ما قرار داده اند، اظهار کرد: آن حضرت پنج علامت را برای مؤمن ذکر فرموده اند که یکی از آنها زیارت اربعین است.

وی با تأکید بر اهمیت زنده نگهداشتن اربعین حسینی افزود: تجلیل از اربعین ولو در فضای مجازی از علامت‌های ایمان است؛ تحت هر شرایطی نباید اربعین امام حسین(ع) را رها کنیم؛ در شرایط شیوع کرونا باید اربعین آن حضرت را به حد اکمل پیش ببریم و این از علامات ایمان است.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه باید قدر اربعین را بدانیم، اظهار کرد: اگر اربعین امسال به این صورت حبس نمی شد، قدر آن را نمی دانستیم و با از دست دادن این نعمت بزرگ می فهمیم که اربعین چه نعمت بزرگی بود؛ اگر خداوند متعال دوباره نعمت اربعین را به ما مرحمت کرد، آن را کوچک تلقی نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند متعال زیر سایه مبارک امام زمان(عج) و رهبری عزیز بزرگوار ما و علما و مراجع عزیز ما، توفیق خدمت گذاری در پیشگاه مقدس آن حضرت را به همه ما مرحمت کند و ما را جزو زائرین اباعبدالله(ع) بداند و این حرکت شما را مورد قبول خود قرار دهد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار