رئیس کل دادگستری گلستان گفت: تعدادی از مدیران دستگاه‌های مرتبط با ساخت و ساز در جوار پارک ملی گلستان به دادسرای گالیکش احضار شدند.

احضار برخی مدیران شرق گلستان بابت ویلاسازی محدوده پارک ملی گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان افزود: دادستان گالیکش در ادامه ماموریتی که به وی برای بررسی موضوع ساخت و سازها در شهرک «افرا» - که محیط زیست استان ادعا می‌کند بخش‌هایی از آن در محدوده پارک ملی گلستان است - تعدادی از مدیران مرتبط با این ساخت و سازها  را به دادسرای گالیکش احضار کرد.
وی تصریح کرد: مدیران اداره‌های مرتبط، معتمدین محلی و تعدادی از اهالی شهرک «افرا» در بین احضارشدگان به این دادسرا هستند.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: نحوه الحاق به بافت شهرک «افرا» به روستای «تنگراه» با وجود فاصله زیاد از روستا، چگونگی واگذاری اراضی به مالکان و سابقه ساخت و سازها در شهرک از جمله مواردی بود که از این افراد درباره آن تحقیق شد.
هاشمیان ادامه داد: دادستان گالیکش در بازدید میدانی از شهرک «افرا» با حضور مدیران محیط زیست، ساخت و سازها و محدوده شهرک را از نزدیک بررسی کرد.
سیدسعید جباری دادستان گالیکش هم گفت: در نامه‌های جداگانه به دستگاه‌های ذیربط، توضیحاتی خواسته شده که قرار است یک ماه آینده پاسخ استعلام‌ها به دادستانی ارائه شود.
ساخت و ساز در شهرک «افرا» که گفته می‌شود بخش‌هایی از آن در محدوده جنگل گلستان است از دو هفته پیش در دستور کار شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان قرار گرفت و سبب شد رئیس کل دادگستر‌ی گلستان با صدور دستور ویژه دادستان گالیکش را مامور بررسی موضوع ساخت و ساز کنار پارک ملی گلستان کرد.
جنگل گلستان قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور ایران است و  به دلیل تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری به عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار