ئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: نگران هستیم با شروع ماه ربیع‌الاول، مراسم های جشن و عروسی‌ها دوباره افزایش پیدا کند که این کار به طور قطع افزایش شیوع کرونا را به دنبال خواهد داشت.

نگرانی مسئولان بهداشت و درمان گلستان از افزایش جشن‌ها و عروسی‌ها/ هنوز گرفتار موج سوم کرونا نشدیم

تسنیم از گرگان، عبدالرضا فاضل صبح امروز در جلسه قرارگاه سلامت و پدافند زیستی سپاه استان اظهار داشت: متأسفانه از ابتدای شیوع کرونا در استان تا کنون تعداد جان‌باختگان در اثر این بیماری در گلستان، چهار رقمی شده است.

وی گفت: با کمک مردم استان و اطلاع‌رسانی‌های گسترده‌ای که انجام شد توانستیم تا حدودی شیوع این بیماری را کنترل کنیم اما این وضعیت بسیار شکننده است و با کوچکترین غفلت و سهل‌انگاری تعداد مبتلایان افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: اکنون نسبت به سایر استان‌ها وضعیت گلستان کمی بهتر است و در این شرایط باید همه تلاش کنیم تا به موج دیگری از شیوع کرونا گرفتار نشویم.

وی بیان داشت: موج سوم کرونا در اغلب استان‌های کشور ایجاد شده اما با مراقبت‌هایی که تا به حال در استان داشتیم توانستیم شرایط را مدیریت کنیم. در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه ما در استان حفظ وضعیت کنونی و جلوگیری از اوج‌گیری دوباره این بیماری است.

فاضل با بیان اینکه بخشی از مردم همراهی خوبی با مصوبه‌های ستاد کرونا و انجام اقدامات پیشگیرانه دارند، گفت: با این حال نگران هستیم با شروع ماه ربیع‌الاول، مراسم های جشن و عروسی‌ها دوباره افزایش پیدا کند که این کار به طور قطع افزایش شیوع کرونا را به دنبال خواهد داشت.

وی از مردم استان خواست تا زمانی که درگیر کرونا هستیم از برگزاری هرگونه تجمع، دورهمی، مراسم های جشن و عزا خودداری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با قدردانی از تلاش‌ها و کمک‌های بسیج و سپاه برای کنترل و مقابله بیماری کرونا اظهار داشت: یکی از اقدامات خوبی که در پیک اول و دوم کرونا انجام شد، همکاری سپاه و بسیج با بخش بهداشت استان برای غربالگری کرونا بود.

وی خاطرنشان کرد: نتایج خوبی از این غربالگری سراسری به دست آوردیم که توانست در برنامه‌ریزی‌ها به ما کمک کند.

فاضل درباره وضعیت کنونی استان بیان داشت: در حال حاضر 6 شهرستان در وضعیت سفید، یک شهرستان در وضعیت قرمز و 7 شهرستان دیگر در وضعیت زرد و نارنجی قرار دارند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار