رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه اکنون حدود ۴ هزار مرکز نیکوکاری در کشور فعال است گفت: طبق برنامه تعداد این مراکز تا پایان امسال به ۵ هزار مرکز افزایش می‌یابد.

رئیس کمیته امداد: ۱۰۰۰ مرکز نیکوکاری تا پایان امسال در کشور ایجاد می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، سیدمرتضی بختیاری پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی کمیته امداد در استان گلستان اظهار داشت: مردمی کردن امدادرسانی یکی از رهنمودهای مقام معظم رهبری است و استان گلستان در این امر اتفاقات بسیار خوبی را رقم زده است.

وی افزود: خیران و مردم استان در 6 ماه ابتدایی امسال مجموعاً مبلغ 130 میلیارد تومان به نیازمندان، ایتام و جامعه هدف کمیته امداد کمک کرده‌اند که قابل تقدیر است.

بختیاری با اشاره به ایجاد مراکز نیکوکاری با رویکرد مسجدمحوری گفت: بر اساس این رویکرد، مراکز نیکوکاری در مساجد فعال می‌شوند، رئیس هیئت عامل تعیین می‌شود و صندوق‌های صدقات آن محله هم طی یک فرآیند خاص در اختیار این مرکز قرار می‌گیرد.

به گفته رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، مراکز نیکوکاری محله، علاوه بر افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، تمامی نیازمندان محله را مورد حمایت قرار می‌دهند و در مسجد جایگاه خدمت‌رسانی فعال می‌شود.

وی اظهار داشت: مدتی است مراکز نیکوکاری تخصصی نیز راه اندازی شده که در عرصه‌های مختلف به اشتغال کمیته امداد و ورود فعالیت‌های دانش بنیانی در پهنه لایه‌های اشتغالی کمیته امداد بسیار موثر بوده است.

بختیاری در خصوص تعداد مراکز نیکوکاری فعال در کشور و استان گلستان نیز بیان داشت: در سطح کشور حدود 4 هزار مرکز نیکوکاری داریم و این آمار در استان گلستان به 229 مرکز رسیده است. برنامه داریم تا پایان سال این مراکز را به 5 هزار مرکز افزایش دهیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار