رئیس کل دادگستری گلستان گفت: صوتجلسه گردانی ، آفت کمیسیسون های تخصصی است .

نشستی برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی / صورتجلسه گردانی آفت جلسه های تخصصی

به گزارش گلستان 24، هادی هاشمیان در جلسه مشترک کمیسیسون های مالیاتی با فعالان اقتصادی استان گفت: متاسفانه مشاهده شده در برخی جلسه ها و کمیسیون های تخصصی که برای رسیدگی به مشکلات یا تخلفات اقتصادی تشکیل می شود ، صورتجلسه را از قبل آماده می کنند و در جلسه فقط از اعضای کمیسیون امضا می گیرند

هادی هاشمیان افزود: این اقدام ،  شان و جایگاه کمیسیونها را پایین می آورد و آفتی برای رسیدگی های تخصصی و پیشبرد کارهاست .

هاشمیان  در ادامه با بیان این که فلسفه ایجاد بسیاری از دستگاه ها ، آسان کردن مسیر تولید است افزود: برخی مدیران با سهل انگاری و نظارت نکردن بر زیرمجموعه نه تنها به این وظیفه خود عمل نمی کنند که به یکی از نگرانی ها و دغدغه های مهم فعالان اقتصادی تبدیل شده اند .

این مقام ارشد قضایی استان  ، کمیسیسون مالیاتی را یکی از محل های مهم برای حمایت از سرمایه گذاری در استان برشمرد و گفت:  بدون تخطی از قانون و پایمال کردن حقوق عمومی می توان از طریق این کمیسیون ها هم از تضییع بیت المال جلوگیری کرد و هم جلوی صدمه به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی را گرفت.

هاشمیان در ادامه با اشاره به پرونده های فساد مالی گفت: علاوه بر برخورد با مجرمان و متخلفان اقتصادی ، باید مسیرهای بروز فساد و جرم را نیز اصلاح کنیم .

وی افزود: برای اصلاح مسیرهای منجر به فساد نباید منتظر تغییر یا تصویب قوانین تازه بود و می توان با همین قوانین و اقدامات نظارتی و مدیریتی ، مسیرهای  فساد را تا حدی مسدود کرد .

در جلسه امروز با حضور اعضای کمیسیون های مالیاتی ، قضات و فعالان اقتصادی مشکلات بخش تولید استان بررسی شد .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار