با پایان مرحله داوری نهایی بخش شعر جشنواره شعر و داستان انقلاب، آثار برگزیده مشخص شدند. مراسم اختتامیه این دوره در بهمن ماه برگزار می‌شود.

پایان داوری بخش شعر«جشنواره شعر و داستان انقلاب »

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم، علی‌محمد مؤدب، دبیر علمی بخش شعر جشنواره شعر و داستان انقلاب با اعلام اسامی داوران نهایی بخش شعر این جشنواره گفت: تلاش کردیم تا در سه بخش زیر مجموعه شعر، از شاعرانی شناخته شده و با سابقه برای داوری آثار کمک بگیریم تا برترین آثار و شاعران این دوره معرفی شوند. 

در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر و داستان انقلاب که اختتامیه آن بهمن ماه 99 برگزار خواهد شد، هشت نفر از شعرای کشور به داوری بخش نهایی آثار شعری پرداختند.

در این دوره از جشنواره که علی محمد مودب دبیری بخش شعر آن را برعهده دارد، در بخش شعر «کودک و نوجوان» مریم زندی و سید حبیب نظاری، در بخش «شعر سنتی» زکریا اخلاقی، تکتم حسینی و رضا شیبانی اصل و در بخش شعر نو، یوسفعلی میرشکاک، علی هوشمند و میلاد عرفان‌پور به داوری آثار راه یافتگان نهایی پرداختند. 

در بخش شعراین جشنواره، شاعران اشعار خود را در موضوعات عدالت و انسانیت، وحدت امت اسلامی، رفعت ملی، اخلاق و معارف دین، گفتمان انقلاب اسلامی، مقاومت (با رویکرد ستم‌ستیزی، مبارزه با استکبار جهانی و...) به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند.

تعداد آثار شرکت کننده
به گزارش دبیرخانه جشنواره شعر و داستان انقلاب، در بخش شعر149 شاعر با 356 اثر شرکت کرده بودند که در بخش تک اثر نو، 109 اثر و در بخش تک اثر کلاسیک 170 اثر ارسال شده بود، در بخش‌های مجموعه اثر نو ، مجموعه اثر کلاسیک ، مجموعه اثر کودک و مجموعه اثر نوجوان در مجموع 77 اثر شرکت کرده بودند. 

بر اساس این گزارش، بیشترین تعداد شرکت کنندگان از استان تهران و کمترین شرکت کنندگان از استان‌های استان های ایلام و کردستان بودند که در نهایت از این تعداد اثر، 30 اثر به داوری نهایی راه یافتند.

اعلام نتایج و اختتامیه

اختتامیه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب که از معتبرترین جشنواره ها در حوزه شعر و داستان کشور محسوب می شود، قرار است در بهمن ماه 1399 برگزار شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار