مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به ساخت مسکن برای مددحویان بهزیستی گفت: ۲۴۵ مسکن سیل زدگان دو ماه قبل در استان افتتاح شد و ۱۱۴ مورد دیگر احداث و تا پایان بهمن تحویل مددجویان خواهد شد.

۱۱۴ واحد مسکونی ویژه معلولان در استان گلستان به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، سیدمهدی حسینی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان، اظهار داشت: بیش از 50 خدمت به سازمان بهزیستی واگذار شده که بیشتر آن توانبخشی، خدمت به معلولان و در حوزه‌های اجتماعی است. 49 هزار و 850 معلول ثبت سامانه هستند و از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند و پنج هزار و 555 خانوار نیز تحت حمایت حوزه اجتماعی قرار دارند.

حسینی ادامه داد: سال گذشته 168 کودک کار خیابانی شناسایی شد که امسال به 350 مورد رسیده و 11 دستگاه مرتبط دیگر هم باید در این بخش حمایت کنند.

وی اضافه کرد: همکاران ما از طریق سامانه 123 در ارتباط با همسر آزاری، کودک آزاری و دیگر خشونت‌ها به مراجعه کنندگان راهنمایی‌های لازم را خواهند داشت. سال گذشته سه هزار و 867 مورد تماس و تا پایان آذرماه امسال پنج هزار و 699 تماس با این سامانه انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی گلستان با بیان اینکه 250 فرزند تحت سرپرست مستقیم و 300 فرزند تحت حمایت خانواده‌ها هستند، گفت: نگاه بهزیستی خانواده محور است و سامانه ثبت نام فرزند خواندگی در سامانه بهزیستی قرار دارد و سال گذشته 25 مورد فرزند واگذار شده و امسال هم 27 مورد واگذار شده است.

حسینی با اشاره به اینکه پیشگیری از اعتیاد همواره مقدم بر درمان آن است، خاطرنشان کرد: باید کمپ‌ها را به سمت مرکز درمان جامع اعتیاد پیش ببریم و آموزش و حمایت سازمان، خانواده، اجتماع و شغلی را در دستور کار قرار دهیم تا از اعتیاد مجدد جلوگیری شود.

وی در خصوص طرح غربالگری شنوایی کودکان گفت: سال گذشته 34 هزار و 899 مورد و امسال 24 هزار و 79 مورد غربالگری انجام شد و 174 کودک که مشکل شنوایی داشتند را به سمت سمعک هدایت کردیم و 67 مورد هم کاشت حلزون داشتیم.

حسینی افزود: در بخش غربالگری بینایی کودکان سه تا 6 سال، هزار و 560 مورد مداخله داشتیم و مشاوره‌های ژنتیک نیز در 6 مرکز استان از جمله گرگان در حال انجام است.

وی ادامه داد: در مرکز مشاوره زبان بهزیستی، سال گذشته 25 هزار و 530 مورد و امسال 17 هزار و 222 مورد مشاوره در حوزه کودک، ازدواج و طلاق با هدف کمک به خانواده‌ها انجام شد.

مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به ساخت مسکن برای معلولان، مددجدیان و ایتام گفت: 245 مسکن سیل زدگان دو ماه قبل افتتاح شد و 114 مورد دیگر احداث و تا پایان بهمن تحویل مددجویان خواهد شد.

حسینی افزود: در طرح دو معلولان اگر آنها دارای زمین باشند با حمایت بهزیستی در بخش روستایی 85 میلیون تومان و در بخش شهری 120 میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت خواهد شد، همچنین در روستاها 50 میلیون تومان وام کم بهره بلندمدت تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به اشتغال زیرمجموعه بهزیستی یادآور شد: رغبت به کار در واحدهای مددجویی کم است اما در حمایت از کارفرمایان وام 50 میلیون تومانی کم بهره هفت ساله و 50 درصد از حق بیمه تأمین اجتماعی به مدت پنج سال پرداخت می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار