معاون بازرسی و حمایت حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان از آغاز طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۰ در استان گلستان خبر داد.

طرح نظارت بر بازار نوروز استان گلستان آغاز شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت گلستان، علی اصغر اصغری اظهارکرد: طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۰ در استان گلستان آغاز شد.

وی افزود: این طرح همزمان در سراسر استان گلستان از تاریخ ۱۵ بهمن ماه سالجاری لغایت ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۰ به صورت ویژه برگزار خواهد شد.

اصغری تاکید کرد: همه انبارها، مراکز نگهداری کالا، بنکداران عمده فروشی و خرده فروشی‌ها مورد نظارت ویژه قرار خواهند گرفت.

وی یادآور شد: استفاده حداکثری از ظرفیت بازرسی این سازمان به همراه دیگر دستگاه‌های ذیربط با لاخص ادارات تعزیرات حکومتی، اتاق‌های اصناف، بهداشت و درمان و ناظران افتخاری در این طرح پیگیری خواهد شد.

معاون بازرسی و حمایت حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان به اهداف این طرح اشاره کرد و گفت: ضرورت کنترل و نظارت بر وضعیت بازار کالا و خدمات اولویت‌دار در مراحل تأمین، توزیع، ارائه خدمات و قیمت با توجه به افزایش تقاضای عمومی در ایام پایانی سال با هدف ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه، ایجاد زمینه مناسب برای تأمین و توزیع مایحتاج عمومی، جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی فوری، دقیق و کارشناسی به شکایات و گزارش‌های مردمی، اتخاذ تمهیدات لازم به منظور هم افزایی و همکاری مؤثر با سایر نهادها و دستگاه‌های ذیربط در سطح استان در راستای وحدت رویه در اقدامات نظارتی، اطلاع‌رسانی گسترده برای ارتباط با مردم از طریق تلفن و سامانه ۱۲۴ از اهداف مهم این طرح به شمار می‌رود.

وی در خصوص کالاهای هدف طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۰ هم گفت: عرصه فعالیت و اجرای این طرح در بخش کالایی شامل نان، لبنیات (شیر، ماست و پنیر)، گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم‌مرغ، برنج، شکر، روغن نباتی، حبوبات، میوه (سیب، پرتقال و …)، پوشاک، کیف و کفش، آجیل و خشکبار، خواربار و شیرینی‌جات، روغن موتور، مواد شوینده و تایر خودرو است.

اصغری وجه دیگر بعد نظارتی این طرح را بخش خدمات عنوان کرد و افزود: بخش دیگر نظارتی این طرح عرصه فعالیت در بخش خدماتی است که شامل شرکت‌های مسافرتی هوایی، زمینی و دفاتر فروش آنها، حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری، اماکن تفریحی و فرهنگی، سیاحتی و زیارتی، واحدهای اقامتی، غذاخوری‌ها، رستوران‌های بین‌شهری، نظارت بر عملکرد انبارها و سردخانه‌ها، میادین میوه و تره‌بار، خدمات خشکشویی و قالیشویی خواهد بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار