فرماندار شهرستان گنبدکاووس گفت: «طرح شهید سلیمانی» طرح بسیار تاثیرگذار در کنترل پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا بوده و این طرح همچنان با قدرت و قوت بیشتر اجرا می‌شود.

«طرح شهید سلیمانی» با قدرت بیشتر در گنبدکاووس اجرا می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از فارس از گنبدکاووس، عبدالقدیر کریمی صبح امروز در جلسه ستاد شهرستانی مبارزه با بیماری کرونا اظهار کرد: در یکسال گذشته و با شیوع ویروس کرونا با هماهنگی و انسجام بین اعضای ستاد شهرستانی و همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تدابیر واقع‌بینانه توانستیم در کنترل و مهار این بیماری نسبت به شهرهای اطراف مدیریت خوبی داشته باشیم.
وی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس «کرونای انگلیسی» در برخی از شهرهای کشور و در راستای حفظ و صیانت سلامت مردم جامعه تمامی مصوبات ستاد کشوری استانی و شهرستانی باقوت و قدرت بیشتر و نظارت دقیق‌تر اجرا شده و حداقل هر ۱۰ روز یک بار جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با این بیماری تشکیل خواهد شد.
فرماندار شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر آموزش و اطلاع‌رسانی دقیق به مردم خاطرنشان کرد: مسئله آموزش امر ضروری و الزامی در کنترل و کاهش این بیماری بوده و ما در کنار تیم‌های نظارتی در شهرستان و اجرای دقیق مصوبات ستاد شهرستانی بر امر آموزش تاکید داشته و از اداره فرهنگ و ارشاد تقاضا داریم در روزهای آینده بر آموزش محتوایی و مدیریت صحیح بر اطلاع‌رسانی اقدام کند.
وی با اشاره به اجرای خوب «طرح شهید سلیمانی» در راستای کنترل و پیشگیری بیماری کرونا تاکید کرد: «طرح شهید سلیمانی» در حوزه شهرستان با ۴۵ پایگاه در شهرستان گنبدکاووس و دو پایگاه در شهر اینچه‌برون با محوریت سپاه فعالیت‌های خوبی را انجام داده و این طرح همچنان باقوت و قدرت بیشتر در شهرستان اجرا خواهد شد.

* استقرار کانکس نیروی انتظامی در دریاچه مصنوعی گنبدکاووس در ماه‌های اسفند و فروردین
کریمی گفت: تیم نظارتی در سطح شهرستان متشکل از دستگاه‌های مرتبط به ویژه اداره صمت با دقت و توجه بیشتر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرکز کرده و در نقاط پرخطر مانند پاساژها، پمپ بنزین، مطب‌ها و دیگر نقاطی که توسط مرکز بهداشت شناسایی شده نظارت داشته باشند.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات شهرستان مکان دریاچه مصنوعی بوده که سبب تجمع مردم به ویژه جوانان می‌شود و با توجه به تردد بیشتر در این مکان در ماه‌های اسفند و فروردین کانکس نیروی انتظامی در این مکان مستقر خواهد شد.

* یک تیم از هلال احمر در میدان تره‌بار برای تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک مستقر شود
فرماندار شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه میدان تره‌بار یکی از اماکن پر تجمع مردم است ابراز کرد: با هماهنگی‌های انجام شده قرار است یک تیم از هلال احمر در این مکان در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک مستقر شود.
وی گفت: با هماهنگی های انجام شده و در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برخورد قاطع با متخلفان این حوزه رانندگانی در سطح شهر تردد کرده و فاقد ماسک باشند ۵۰ هزار تومان و سرنشینان آن ۲۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.
* با اجرای طرح شهید سلیمانی موارد بیماری در روستاها کاهش یافته است
رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس در این جلسه اظهار کرد: در حوزه ارزیابی خطر موارد بستری شده توسط معاونت بهداشت کشور در گنبدکاووس ۱/۶۵ درصد بوده که این رقم در شهرهای مانند گرگان، بندرترکمن و غیره بسیار بالاتر است.
وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد مراجعه‌کنندگان سرپایی که موارد بیماری آنها مثبت بوده افزایش پیدا کرده و این امر نشان می‌دهد که در هفته آینده تعداد افراد بستری در بیمارستان‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.
حمید پالیده گفت: یکی از نقاط پرخطر شهرستان میدان میوه‌وتره‌بار بوده که افراد مختلفی از شهرهای مختلف استان و حتی استان مازندران در این مکان تردد می‌کنند و تقاضا می‌شود در این مکان از ورود  افراد فاقد ماسک خودداری شود.
وی ادامه داد: میدان دام، جمعه بازار، بازار فروش پرندگان، پاساژها، بازارچه مرزی اینچه‌برون، آرایشگاه‌های زنانه و مردانه و به ویژه بانک‌ها از اماکن پرتردد و پرخطر بوده که متاسفانه برخی افراد فاصله اجتماعی را رعایت نکرده و ماسک ندارند که باید نظارت بیشتری در این اماکن صورت گیرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار