استاندار گلستان از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست با هدف رونق اشتغال پایدار و از طریق اعطای سرمایه در گردش، حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی فعال و قدیمی این استان را در دستور کار قرار دهد.

استاندار: وزارت کار از واحدهای تولیدی قدیمی گلستان حمایت کند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس شامگاه سه شنبه در نشست با معاونان امور اقتصادی و برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: کمک به رفع دغدغه واحدهای تولیدی مانند تامین سرمایه در گردش، مشکلات تولیدکنندگان و بنگاه های اقتصادی را به حداقل رسانده و زمینه اشتغال پایدار برای افراد بیشتری را فراهم می کند.

وی مزارع پرورش میگوی گمیشان را یکی از فرصت های مناسب برای سرمایه گذاری دانست و گفت: فقط در بخشی از فاز اول این مجموعه با ایجاد ۲۵۰ مزرعه، برای پنج هزار نفر شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شد.

وی اجرای طرح زهکشی اراضی شوره زار شمال گلستان را یکی دیگر از مزیت رونق اشتغال استان دانست و افزود: اجرای این طرح در دولت تدبیر و امید شتاب گرفته و با بهره برداری از آن تولید سالانه ۵.۴ میلیون تن محصولات کشاورزی استان با جهش قابل توجهی همراه خواهد شد.

سال ۹۳ در سفر اول رییس جمهوری به گلستان زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار اراضی استان به تصویب هیات دولت رسید که از آن زمان تاکنون ۷۷ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی توسط جهاد کشاورزی و ۴۰ هزار هکتار از سوی شرکت آب منطقه ای گلستان زهکشی شد.

طبق برنامه تا پایان دولت دوازدهم باید ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی اولویت دار گلستان زهکشی شود.

کارشناسان معتقدند که ۴۶۰ هزار هکتار از اراضی گلستان نیازمند زهکشی است.

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال  و حجت الله میرزایی معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دیروز سه شنبه برای بازدید از طرح های در حال بهره برداری، افتتاح یا در دست ساخت زیر مجموعه این وزارت‌خانه به گلستان سفر کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار