سنگدوینی خبر داد؛

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: قرارداد ۱۰میلیون یورویی با پیمانکار بسته شده است و تا آخر امسال نخستین چاه اکتشاف گاز در استان گلستان حفر می‌شود.

قرارداد ۱۰میلیون‌یورویی برای اکتشاف نفت‌ و گاز در گلستان/ چاه "هیرکان" تا آخر امسال حفر می‌شود‌

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم، رمضانعلی سنگدوینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  گرگان اظهار داشت: عمده عملیات اکتشاف و استخراج نفت و گاز در جنوب کشور در حال انجام است و عملاً در شمال کشور منابعی که ممکن است وجود داشته باشد نادیده گرفته شده است.

وی گفت: در روزهای اخیر در دیداری که به‌همراه استاندار گلستان با وزیر نفت داشتیم بر موضوع اکتشاف نفت و گاز در استان و همچنین تسریع در عملیات انتقال دکل‌های حفاری از جنوب به شمال کشور رایزنی‌هایی انجام شد.

رئیس کمیته گاز و پتروشیمی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیمانکار تقریباً از 6 ماه قبل کار خود را در محدوده محل اکتشاف نفت و گاز در منطقه گمیشان آغاز کرده است و اقداماتی مانند جاده‌سازی و آماده‌سازی محل کمپ و محوطه اکتشافی نیز در حال انجام است.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: قراردادی که با پیمانکار منعقد شده به‌ارزش 10 میلیون یورو است که قرار است در مدت 290 روز کار حفر نخستین چاه اکتشافی را انجام دهد.

وی گفت: طبق برنامه‌ریزی و قول‌هایی که پیمانکار داده با حمل کامل دکل حفاری این چاه تا آخر امسال حفر می‌شود. عملیات حفاری در این مرحله تا عمق سه هزار متر ادامه خواهد داشت.

سنگدوینی اضافه کرد: با وجود ثبت جهانی جنگل‌های ارزشمند هیرکانی، نخستین چاه اکتشاف گاز در این استان با نام چاه هیرکان حفر می‌شود. این چاه در 28کیلومتری آق‌قلا و 45کیلومتری گرگان حفر خواهد شد.

وی گفت: امیدواری زیادی برای یافتن میادین گازی در این منطقه وجود دارد و به نتیجه رسیدن عملیات اکتشاف، توسعه و تحول بزرگی را در اقتصاد استان گلستان ایجاد خواهد کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار