سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گلستان عنوان کرد:

سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گلستان به لزوم گردآوری و اجرای قوانین مرتبط با جوانان در دستگاه ها تاکید کرد.

لزوم گردآوری و اجرای قوانین مرتبط با جوانان در دستگاه ها

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گرگان؛ ساسان معین سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گلستان در نشست دبیران سازمان های مردم نهاد و انجمن های فرهنگی و هنری استان گلستان با مهدی علیخانی معاون هماهنگی نظارت فرهنگی و اجتماعی رئیس جمهور که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد و  با حضور احسان مکتبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  استاندار گلستان همراه بود با ارائه گزارشی از فعالیت های اداره کل ورزش و جوانان در سال جاری اظهار کرد: رونمایی از سند ازدواج کشور برای اولین بار در گلستان، برگزاری نخستین دوره جشنواره ازدواج اقوام ایران در سال گذشته به میزبانی گلستان و برگزاری دومین دوره این جشنواره به صورت مجازی در سال جاری و توزیع کمک های مومنانه با همکاری سمن های جوانان، هیئت های ورزشی و خیرین در چهار مرحله به ارزش 32 میلیارد ریال از جمله این اقدامات می باشد.

وی ادامه داد: برگزاری 177 کارگاه در رابطه باکاهش آسیب های اجتماعی و 64 کارگاه در جهت مقابله و پیشگیری از اعتیاد و همچنین برگزاری کارگاه در زمینه های دیگر از جمله اقدامات و کارگاه های برگزار شده توسط سمن های جوانان می باشد.

وی اظهار کرد: ضروری است در خصوص طرح های خلاقانه و فناورانه و طرح های حوزه های اجتماعی اعتبارات ویژه در نظر گرفته شود زیرا اعتبارات استانی در این زمینه با محدودیت مواجه است.

معین با اشاره به قوانین مربوط به جوانان بیان داشت: اکثر دستگاه های قوانینی در حوزه جوانان دارند اما متاسفانه مشخص نیست که اعتبارات مربوط به این قوانین در کجا هزینه می شود بنابراین پیشنهاد میکنم کتابچه ای در این زمینه تهیه و در جهت حل معضلات جوانان استفاده شود.

وی همچنین به احداث خانه جوانان در شرق و غرب استان گلستان تاکید کرد.

گفتنی است؛در این نشست افراد حاضر به بیان مسائل و دغدغه های مربوط به سمن ها و انجمن های مختلف در استان پرداختند و به مسائلی از قبیل لزوم برون سپاری فعالیت دستگاه های مختلف به سمن ها، احداث خانه جوانان در مرکز و شرق استان، ایجاد خانه انجمن های ادبی،بیشتر دیده شدن انجمن سینمایی جوان در گلستان،ارائه تسهیلات کم بهره به هنرمندان و برخی مسائل دیگر اشاره کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار