رمضانعلی سنگدوینی، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی که یکی از طراحان تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات ایران است به عنوان رئیس این هیئت انتخاب شد.

نماینده گرگان رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات ایران شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از  گرگان ، طرح تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات ایران در هفته‌های گذشته در مجلس شورای اسلامی مطرح شد و رمضانعلی سنگدوینی، نماینده مردم گرگان و آق قلا یکی از طراحان آن بود. حالا با رأی اعضای هیئت تحقیق و تفحص، سنگدوینی به عنوان رئیس این هیئت انتخاب شده است.

سنگدوینی با اشاره به تخلفاتی که در شرکت دخانیات ایران اتفاق افتاده است، اظهار داشت: سیاست‌های شرکت دخانیات ضد تولید داخلی و در راستای واردات بوده است. این سیاست‌های نادرست سبب شده که 20 هزار توتونکار و 5 هزار کارگر در کارخانجات بیکار شوند.

وی گفت: از طرفی کسانی در شرکت دخانیات ایران مسئولیت دارند که دارای سوابق کیفری هستند. مگر قحط‌الرجال است که این افراد با آن سوابق در یک شرکت صاحب مسئولیت شوند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا بیان داشت: امروز کشت توتون به علت سیاست‌های شرکت دخانیات در کشور از جمله استان گلستان به شدت محدود شده و این فرصت را برای حضور شرکت‌های خارجی که عمدتا انگلیسی و آمریکایی هستند باز کرده است.

وی تأکید کرد: دفاع از حقوق کشاورزان، کارگران و تولیدکنندگان وظیفه ماست و مجلس نیز در این زمینه همه ظرفیت‌ها و تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار