استاندار گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۱۵ میلیارد تومان پروژه از سوی شهرداری‌های استان به بهره برداری رسیده است که نشان از نقش شهرداری‌ها در عمران و آبادانی دارد.

استاندار گلستان: بهره برداری از ۸۱۵ میلیارد تومان پروژه شهری/یک سوم منابع شهرداری‌ها از سوی دولت تأمین شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، هادی حق شناس ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های شهرداری گرگان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور با تأکید بر افزایش سهم استان گلستان از بودجه 1400 اظهار داشت: استان گلستان با 34 شهرداری که دارد نیازمند توجه ویژه‌ای است.

وی گفت: تعداد شهرداری‌های ایجاد  شده در استان متناسب با جمعیت نیست. در حال حاضر 5 نقطه داریم که باید تاکنون تبدیل به شهر می‌شد اما این اتفاق نیفتاد و سازمان برنامعه و بودجه نیز متناسب با تعداد شهرها بودجه اختصاص می‌دهد و امیدواریم که سهم استان گلستان در تعداد شهرداری‌ها بیشتر شود.

استاندار گلستان با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های شهرداری گرگان بیان داشت: در دهه فجر امسال 315 میلیارد تومان پروژه افتتاح و کلنگ زنی شد و امروز هم 220 میلیارد تومان پروژه دیگر در قالب مجتمع اداری، تجاری و فرهنگی به بهره برداری رسید. امروز در مجموع 310 میلیارد تومان پروژه شهرداری‌ها امروز در استان گلستان افتتاح و کلنگ زنی شد.

حق شناس با اشاره به نقش شهرداری‌ها در عمران و آبادانی خاطر نشان کرد: کل بودجه شهرداری‌های کشور 96 هزار میلیارد تومان بوده در حالیکه بودجه عمرانی کشور حدود 80 هزار میلیارد تومان است که نشان می‌دهد شهرداری‌ها می‌توانند در امر توسعه نقش موثری ایفا کنند.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال 815 میلیارد تومان پروژه شهرداری‌ها در استان به بهره برداری رسید و بودجه عمرانی استان نیز با ردیف‌های مختلف حدود یکهزار میلیارد تومان است.

استاندار گلستان گفت: در سه سال اخیر کشور در تنگناهای اقتصادی شدیدی قرار داشت با اینحال در گلستان یک سوم منابع شهرداری‌ها از طریق دولت تأمین شده است.

وی ضمن قدردانی از مدیریت شهری و شورای شهر گرگان افزود: باید از همه کسانی که در این شرایط سخت کارهای بزرگ و ماندگار می‌کنند قدردانی کرد چون این اقدامات موجب افزایش سطح رفاه شهروندان می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار