مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی گفت: افزون بر ۶ میلیون و ۱۴۵ هزار هکتار گندم در کشور کشت شده است و انتظار داریم سال خوبی برای تولید این محصول داشته باشیم.

مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی: در ۶.۱ میلیون هکتار از اراضی کشور گندم کشت شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، اسماعیل اسفندیاری پور صبح امروز در نشست با جمعی از کشاورزان پیشرو در استان گلستان اظهار داشت: امسال تنش های خشکی و سرمایی را داشتیم که خسارت‌هایی را در برخی از مزارع استان گلستان به وجود آورد که کشاورزان باید با مدیریت تغذیه در مزارع جلوی بیشتر شدن خسارت‌ها را بگیرند.

وی درباره وضعیت کشت گندم در کشور گفت: افزون بر 6 میلیون و 145 هزار هکتار گندم در کشور کشت شده که 2 میلیون هکتار آن گندم آبی و بیش از 4 میلیون هکتار آن در اراضی دیم است.

مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی خاطر نشان کرد: امسال از نظر وضعیت بارشی جزو سال‌های نسبتا خشک است که نسبت به میانگین درازمدت و حتی سال گذشته میزان بارش‌ها کاهش پیدا کرده است ما پراکنش بارش‌ها به ویژه در هفته‌های اخیر به گونه‌ای بوده که در اغلب مناطق شاهد بارش بودیم.

وی ابراز امیدواری کرد در در ادامه فصل زراعی با بارش‌هایی که در ادامه اسفند ماه و فروردین آینده خواهیم داشت سال خوبی برای تولید گندم داشته باشیم.

اسنفدیاری پور تأکید کرد: کشاورزان گندمکار برای بهبود تولید در مزارع از ریزمغذی‌ها و کودهای ازته و مایع به صورت محلولپاشی استفاده کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار