رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان از بازگشت دو محکوم به قصاص به زندگی با بخشش مادر مقتول خبر داد و گفت: در آستانه عید بزرگ مبعث، پس از گذشت ۱۰ سال مادر داغدار امروز صبح لحظاتی قبل از اجرای حکم قصاص، دو محکوم را بخشید و فرصت زندگی دوباره به این دو جوان داد.

بازگشت به زندگی ۲ محکوم به قصاص پس از ۱۰ سال به زندگی در گلستان
به گزارش گلستان ۲۴؛ احمد جعفری، رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان در گفت‌وگو با میزان از بازگشت دو محکوم به قصاص به زندگی با بخشش مادر مقتول خبر داد و عنوان کرد: ۱۰ سال پیش به دنبال یک مشاجره خیابانی بین چند جوان که با هم دوست بودند، مرگ جوانی ۲۲ ساله رقم خورد.

رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان خاطرنشان کرد: به دنبال شکایت و تقاضای قصاص اولیای دم، پرونده تشکیل و حکم قصاص دو نفر به اتهام مباشرت و معاونت در قتل صادر و تایید شد.
 
وی گفت: در سال‌های گذشته اعضا شعبه صلحی زندان گرگان، معتمدین و میانجیگران محلی برای اخذ رضایت اولیاء دم به منزل آن‌ها مراجعه می‌کردند، اما خانواده داغدار از ورود اعضاء شورا به منزلشان جلوگیری می‌کردند و حاضر به بخشش نبودند.

جعفری افزود: در نهایت در آستانه عید بزرگ مبعث، پس از گذشت ۱۰ سال مادر داغدار امروز صبح لحظاتی قبل از اجرای حکم قصاص، دو محکوم را بخشید و فرصت زندگی دوباره به این دو جوان داد.

رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان اظهار کرد: در سال جاری با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف شاهد بیست و چهارمین بخشش محکوم به قصاص در استان گلستان بودیم که فرصت زندگی دوباره یافتند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار