رئیس پلیس آگاهی گلستان خبر داد:

رئیس پلیس آگاهی گلستان از برملا شدن راز قتل پس از دو سال خبر داد.

 سرقت مرگبار از پیرمرد گرگانی/ برملا شدن راز قتل پس از دو سال

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گرگان؛ سرهنگ مجتبی مروتی اظهار کرد: در پائیز سال 98 بدنبال اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر یک مورد آتش سوزی منزل در یکی از محله های گرگان، بلافاصله عوامل پلیس آگاهی به محل اعزام شدند.

وی افزود: ماموران پس از ورود به منزل و بررسی از آن متوجه حضور جسد مردی حدودا 70 ساله با دست و پای بسته شدند که برابر اعلام کارشناسان یک ساعت از فوت وی گذشته بود.

رئیس پلیس آگاهی گلستان با بیان اینکه طی بررسی ها مشخص شد مقتول همسر و فرزندی نداشته و در آن منزل به تنهایی زندگی می کرده، گفت: تحقیقات پلیس برای دستگیری قاتل آغاز شد اما هیچ سرنخی در این پرونده وجود نداشت که این موضوع کار را پیچیده و دشوار کرده بود.

سرهنگ مروتی در ادامه اظهار داشت: دو سال پس از وقوع این حادثه تلخ و در اواسط فروردین سال جاری، ماموران پلیس آگاهی حین گشت زنی هدفمند در نقاط جرم خیز، سارقی را حین سرقت دستگیر و پس از هماهنگی با مرجع قضائی برای تحقیقات بیشتر وی را به مقر پلیس منتقل کردند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد متهم اکثر سرقت هایش را در حوالی همان منطقه ای که دو سال قبل جسد پیرمرد کشف شده انجام داده که این موضوع شک ماموران را برانگیخت.

وی تصریح کرد: با استفاده از یکسری شگردهای پلیسی و تحقیقات تخصصی، سارق سابقه دار که عرصه را بر خود تنگ دیده بود سرانجام به قتل پیرمرد 70 ساله در سال 98 اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان گفت: متهم در اعترافاتش اعلام کرد "مقتول را از قبل می شناختم و اطلاع داشتم که وی با یک گاری دستی برای امرارمعاش در یکی از میادین گرگان برنج می فروخته که یک شب وی را تعقیب و به انگیزه سرقت برنج وارد منزلش شدم که پیرمرد به محض دیدنم قصد ایجاد سر و صدا داشت لذا برای ساکت کردنش او را به قتل رساندم".

سرهنگ مروتی در پایان خاطرنشان کرد: قاتل پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار