گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی کتاب خاطرات شهید مصطفی علی‌دادی، از شهدای مدافع سلامت، را تا پایان بهار امسال منتشر خواهد کرد.

 داستان جوان دهه هفتادی که برات شهادت را از حاج قاسم گرفت

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم، گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی دو اثر با محوریت شهدای سلامت و جهادگران فعال در این حوزه منتشر خواهد کرد. شهید مصطفی علی‌دادی، از شهدای مدافع سلامت، سوژه یکی از این آثار است. این کتاب دربردارنده خاطراتی از این شهید بزرگوار است که به همت گروه نویسندگان تدوین شده و تا پایان بهار امسال منتشر خواهد شد.

فعالیت جهادی در ایام شیوع ویروس کرونا رنگ و بوی دیگری دارد. در روزهایی که بسیاری از مردم جهان از ترس این ویروس ناشناخته، در خانه‌های خود مانده بودند، افرادی حاضر شدند که داوطلبانه در این راه قدم برداشته و با حضور در بیمارستان‌ها یا مساجد و هیئت‌ها، گرهی از این کار باز کنند.

شهید مصطفی علی‌دادی از جمله شهدای سلامت بود که در این راه به شهادت رسید. او آخرین قدم‌ها را در دهه سوم زندگی‌اش در عرصه‌ای برداشت که نفس‌های بی‌شماری به شماره افتاده بود. 

شهید علی‌دادی در حالی در روز 27 مهر 99 به عنوان شهید مدافع سلامت به درجه رفیع رسید که تنها چند روز به تولد فرزندش باقی نمانده بود.  استوار دوم ناجا بود و در نیروی انسانی کار می‌کرد، اما  به گفته نزدیکانش پشت میز نشین نبود. 

مادر شهید روحیه او را اینطور توصیف می‌کند: مصطفی خیلی نگران سلامتی پرستاران و پزشکان بود و با توجه به حضور فعال و مداومی که در بیمارستان‌ها و اشراف دقیقی که از شرایط و فشار کاری آنان داشت، حتی در بستر بیماری و روزهای سخت حضورش در بیمارستان، بیشتر از هر زمانی نگران آنان بود و پیغام میداد برای پرستاران «بیمارستان امید» آب هویج، شیر موز و غذای گرم ببرم.

 گروهی که با نام گروه جهادی گمنام به راه انداخته بودند؛ 300 خانواده تحت پوشش را مورد حمایت قرار داده و در عمل به دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با توزیع ماهیانه ارزاق و با تولید و پخش الکل و ماسک در مناطق و محلات محروم تهران در این دوره گرفتاری مردم در کرونا به یاری آنان می‌رفتند.

به گفته مادر شهید؛ او بعد از شهادت سردار سلیمانی، خیلی برای رفتن و آماده کردن کارها عجله داشت. بالاخره به آرزوی قلبی خود رسید و به دوستان شهیدش پیوست.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار