مدیر محیط زیست آب منطقه ای گلستان خبر داد:

شرکت آب منطقه ای گلستان در راستای همکاری و پیگیری ماده 688 قانون مجازات اسلامی، در سال ۱۳۹۹ شناسایی 305 مورد تخلفات مربوط به تخلیه فاضلاب و فضولات واحدهای صنعتی، تولیدی، خدماتی و دامداری .... به بستر و حریم رودخانه ها و صدور اخطاریه و انعکاس موضوع به اداره حفاظت محیط زیست و ادارات بهداشت جهت اقدام قانونی لازم را انجام داده است.

صدور 305 اخطاریه برای تخلفات تخلیه زباله ونخاله در حریم و بستر رودخانه های گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، عبدالرضا کابلی اظهار کرد: همچنین در جهت اجرای ماده 7 قانون مدیریت پسماندها، شناسایی 354مورد آلاینده های نقطه ای تخلیه زباله و نخاله های ساختمانی در بستر و حریم رودخانه ها و انهار و مکاتبه با شهرداری ها، بخشداریها و دهیاریها جهت مدیریت پسماند و جمع آوری آنها و انعکاس مراتب به دستگاههای ذیربط انجام شده است.

وی افزود: همچنین در این سال اعمال دیدگاههای حفاظت از کیفیت آب در بررسی پرونده های تخصیص آب و اخذ تعهد نامه محضری از متقاضیان واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی به لحاظ عدم آلایندگی منابع آب و رعایت ملاحظات زیست محیطی و تصفیه و دفع بهداشتی پساب مطابق استانداردها به تعداد 306 مورد انجام شده است. 
کابلی در ادامه از تعداد 471 مورد بازدیدهای دوره ای از واحدهای صنعتی، تولیدی، خدماتی، دامداری و.... مستقر درحاشیه رودخانه ها به لحاظ نظارت برحفاظت کیفی منابع آب سطحی در سال گذشته خبر داد. 
لازم به ذکر است بر اساس ماده 46 قانون توزیع عادلانه آب، مسئولیت پیشگیری، ممانعت و جلوگیری از آلودگی منابع آب به سازمان حفاظت محیط زیست محول شده است و نیز مطابق مفاد ماده 688 قانون مجازات اسلامی که بصورت کامل موارد و مصادیق آلوده نمودن آب آشامیدنی، ریختن مواد مسموم در رودخانه و غیره را احصاء نموده و تشخیص و اعلام جرم آنرا به وزارت بهداشت ، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان دامپزشکی محول نموده است. 
ضمناً بر اساس ماده 7 قانون مدیریت پسماندها، مدیریت اجرایی کلیه پسماندها غیر از صنعتی و ویژه در شهرها و روستاها و حریم آنها به عهده شهرداری و دهیاریها و در خارج از آن به عهده بخشداری ها است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار