مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان عنوان کرد:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: به تمامی روسای ادارات ابلاغ شده است که در ایام تعطیلات پیش رو هوشیاری بیشتری برای حفاظت از منابع ملی د اشته باشند.

نیروهای حفاظتی در ایام تعطیلات هوشیاری بیشتری برای حفاظت از منابع ملی دارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلستان24، به نقل از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان عبدالرحیم لطفی در این رابطه اظهار کرد: با توجه به تعطیلات پیش رو و براساس سوابق موجود، اغلب متخلفان با سوء استفاده از کاهش گشت یگان حفاظت در ایام تعطیل، اقدام به تخریب و یا تصرف اراضی و آسیب به منابع طبیعی می کنند که امسال در راستای افزایش ضریب حفاظتی عرصه منابع طبیعی و پیشگیری از بروز هرگونه تعرض و آسیب اعم از قطع درختان جنگلی، تخریب اراضی ملی، حریق و همچنین مقابله با قاچاقچیان و معارضین به منابع طبیعی تمامی نیروها اعم از فرماندهان پاسگاه ویژه، ناظرین، نیروهای حفاظتی موظفند که در این ایام در هوشیاری کامل به سر ببرند.

وی افزود: روسای ادارات شهرستان به گونه ای برنامه ریزی کنند که در این ایام، فرمانده پاسگاه ویژه، ناظر حفاظتی، مدیر حوزه آبخیز و سرجنگلبان هر منطقه شخصا با حضور میدانی پاسخگو بوده و نظارت و کنترل لازم بر امورات را داشته باشند.

لطفی همچنین از روسای ادارات شهرستان ها درخواست نمود که نقاط حساس و آسیب پذیر در رابطه با حریق، تخریب، قاچاق چوب و... را به فرمانده پاسگاه ویژه و مسئولین حفاظتی شهرستان مربوطه گوشزد نمایند.

وی تاکید کرد: کلیه تجهیزات مرتبط در آمادگی کامل بوده و هماهنگی های لازم نیز با مراجع قضایی و انتظامی جهت همکاری صورت پذیرد.

لطفی در خاتمه با اشاره به نقش بی بدیل و با ارزش مردم در کاهش جرایم منابع طبیعی گفت: از مردم طبیعت دوست و وظیفه شناس سراسر استان خواهشمندم هر یک همیار طبیعت بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و حریق و آسیب به منابع ملی ما را در این امر یاری کرده و مراتب را هر چه سریع تر با شماره تماس رایگان 139 و 1504 به همکاران ما گزارش دهند تا در اولین فرصت در منطقه حضور یافته و مانع از بروز هر گونه آسیب و تخریبی باشیم.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار