حجت الاسلام دیلمی از پیش بینی ۳۲ عنوان برنامه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در گلستان خبرداد.

برگزاری ۳۲ عنوان برنامه هفته عفاف و حجاب در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما؛ حجت الاسلام رضا دیلمی امروز در گفتگو با خبرنگارما، اظهارکرد:حفظ و تحقق گفتمان حجاب و عفاف، امنیت روانی جامعه، آرامش و تحکیم خانواده را فراهم می‌کند و دستاوردهای ارزشمندی برای تعالی و سلامت جامعه خواهد داشت.

وی به تشریح برنامه های هفته عفاف و حجاب پرداخت و افزود: به همین مناسبت ۳۲ عنوان برنامه شاخص با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در شهرستان‌های استان گلستان برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان تصریح کرد: برگزاری همایش عفاف و حجاب به صورت منطقه ای، جشنواره حجاب، اهدای بسته های فرهنگی و معنوی، کارگاه آموزشی، دیدار با خانواده شهدا، تولید محتوای مجازی، تقدیر از بانوان مروج گفتمان حجاب و عفاف، فضاسازی تبلیغی، غبارروبی مزار شهدا، پیاده روی، ایستگاه های عفاف و حجاب از برنامه های پیش بینی شده  این هفته است.

وی ادامه داد: نمایشگاه، مسابقه، بسته فرهنگی، پویش سخن، گفتمان دینی، تجلیل از کودکان و نوجوانان، تریبون آزاد و مناظره، منبر مجازی، کرسی تلاوت، محفل انس با قرآن، جشن، آموزش تخصصی برش و دوخت چادر در شبکه‌های اجتماعی، پرداختن به شبهات عفاف و حجاب و طرح مطالبه‌گری در حوزه عفاف و حجاب در فضای مجازی و غیره از دیگر عناوین اجرایی در این ایام خواهد بود.

به گفته دیلمی؛ ویژه برنامه ها به منظور پاسداشت شهدای واقعه مسجد گوهرشاد و هفته عفاف و حجاب با مشارکت بانوان فرهیخته، تشکل های دینی، شبکه تبلیغ، نهضت پیشرفت بانوان و موسسات و مراکز قرآنی وفرهنگی و با راهبری حوزه امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار خواهد شد.

دیلمی  با بیان اینکه عفاف و حجاب به روز و یا هفته ای خاص تعلق نداردو امری مستمر و همیشگی است، تاکید کرد:  عفاف و حجاب به همه روزها، ساعت ها و لحظات تعلق دارد چرا که ریشه و آفت بسیاری از آسیب های اجتماعی جامعه ای اسلامی ما در تفکر مقابله با ارزش ها به ویژه با محوریت عفاف و حجاب و تحکیم بنیان خانواده است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان به سیاست ها و برنامه های مستمر سازمان تبلیغات اسلامی گلستان در حوزه عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: بهره گیری دائمی از ظرفیت ۲۰۰ روحانی شبکه تبلیغی، گفتمان فرهیختگان و نخبگان حوزوی و دانشگاهی و مشاوره چهره به چهره، کارگاه های تحکیم بنیان خانواده، نمایشگاه و فروشگاه دائمی عفاف و حجاب از خدمات موثر این اداره کل در حوزه ارتقای سطح عفاف و حجاب جامعه اسلامی در طول سال است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار