رئیس کل دادگستری گلستان از توسعه دادرسی الکترونیکی، ملاقات زندانیان به صورت مجازی و استفاده از پابندهای الکترونیک خبر داد.

تکنولوژی و فناوری ارتباطات در مسیر عدالت قضایی

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از خبرگزاری علم و فناوری از گلستان، حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری استان گلستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: در تلاش هستیم که با بهره‌گیری از تکنولوژی و فناوری ارتباطات روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی را تسهیل کنیم.

 

آسیابی به دادرسی الکترونیکی اشاره کرد و ادامه داد:  میزان دادرسی الکترونیکی زندانیان در استان گلستان به 88 درصد رسیده است و در این نوع محاکم متهمان بدون اعزام به مراجعه قضایی و از طریق ویدئوکنفرانس دادگاه رسیدگی به پرونده آنها برگزار می شود.

 

وی بیان کرد: دادگستری استان گلستان در تلاش است برای دیگر پرونده ها نیز دادرسی الکترونیک را در صورت توافق اصحاب دعوی برگزار کند.

 

این مقام مسئول تاکید کرد: همچنین 102 نفر از زندانیان در استان گلستان از پا بند الکترونیکی بهره‌مند شدند و این مهم به کاهش میزان زندانیان کمک می‌کند.

 

آسیابی خاطرنشان کرد: بستر ملاقات های غیرحضوری بین زندانیان و خانواده آنها نیز فراهم شده تا در این ایام کرونایی از رفت و آمد آنها جلوگیری شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار