64 دانشجوی جهادگر علوم پزشکی برای کمک به کادردرمان گلستان وارد این استان شدند.

64 دانشجوی جهادگر علوم پزشکی به کمک کادر درمان گلستان آمدند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گرگان؛ طی فراخوان و گرد همایی بسیج دانشجویی جامعه پزشکی استان گلستان تعداد 64 دانشجوی جهادگر از سراسر کشور برای همکاری با کادر درمان استان گلستان اعلام آمادگی کردند.

دانشجویان جهادگر طی گرد همایی که در مجموعه آموزش عالی فلسفی برگزار گردید ، با چگونگی درمان ،حساسیت های دارویی و پروتکل های درمانی که به تایید ستاد بحران کرونا نوشته شده آشنا شدند.

 محمد مهدی زرگران معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی حضور دانشجویان جهادی به صورت دو شیفت و شبانه روزی در مراکز درمان سرپایی کرونا را ،موفقیت بزرگی در کاهش ترافیک در بیمارستانها و کاهش خستگی کادر درمان و افزایش سطح خدمت رسانی به بیماران کرونایی را به دنبال داشت .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: همت و روحیه ایثارگری این عزیزان دربرقرای نظم ،به عهده گرفتن مسئولیت ها و همکاری با پزشکان چشمگیر و مثال زدنی به شمارآورد.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز گفت : اقدام گروه‌های جهادی در گام نخست، کمک به کادر درمان بیمارستان و در گام دوم، تلاش برای ارتقا سلامت جسمی و معنوی بیماران است.

 مهدی عرب افزود: گروه‌های جهادی در موج‌های گذشته کرونا در بیمارستان کارهایی انجام دادند که در تاریخ ماندگار شد و امروز نیز با توجه به افزایش تعداد موارد ابتلا و بیماران بستری، بار دیگر نیازمند حضور ارزشمند آن‌ها هستیم.

وی در ادامه افزود در طول شبانه روز در مراکز تزریق داروی سرپایی کرونا ۴۰۰ بیمار پذیرش و داروی رمدسیویر دریافت میکنند.


 

ارسال نظر

آخرین اخبار