مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: امسال مطالعات ایمن سازی ۵۰ روستای گلستان در دست اقدام است .

ایمن سازی روستاهای در معرض خطر گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، سید محمد حسینی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت:  ۳۱۹ روستای در معرض خطر در استان داشتیم که با کمک مدیریت بحران و اقدامات ایمن سازی، توانستیم این عدد را به ۲۷۵ روستا کاهش دهیم.

او گفت: امسال هم مطالعات ایمن سازی ۵۰ روستای دیگر در دست اقدام است تا ایمن سازی و تثبیت این روستا‌ها طبق برنامه ششم انجام شود.

حسینی با اشاره به واحد‌های مسکونی فرسوده روستایی استان، افزود: از زمان شروع طرح بهسازی مسکن روستایی توانستیم با اعتبارات دولتی و تسهیلات ارزان قیمت و مشارکت مردم، ۸۵ هزار واحد مسکونی را در سطح استان نوسازی و مقاوم سازی کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان بیان کرد: به واحد‌های غیرمقاوم ۱۰۰ میلیون تسهیلات ارزان قیمت با بازپرداخت ۲۰ ساله پرداخت می‌شود.

او با بیان اینکه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی در سال جاری از یک ماه گذشته آغاز شده است، گفت: تاکنون ۲ هزار متقاضی از این تسهلات استفاده کرده اند.

حسینی گفت: امسال ۷۰۰ میلیارد تومان برای احداث هفت هزار واحد مسکونی روستایی تامین شده است و بنیاد مسکن استان آمادگی تامین اعتبار تا سقف ۱۰ هزار واحد را دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار