عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از روند کند واکسیناسیون کرونا در کشور انتقاد و اعلام کرد: صادرات واکسن فعلا لازم نیست، به همین واکسیناسیون مردم در داخل کشور توجه کنید.

شادمهر: صادرات واکسن کرونا لازم نیست، مردم را واکسینه کنید

به گزارش گلستان ۲۴؛ واکسن کرونا از چند ماه قبل در کشورمان براساس اولویت های ستاد مقابله با کرونا به افراد تزریق می شود. از چند وقت قبل سرعت تزریق واکسن کرونا در کشور مورد انتقاد مردم بوده است. هم اکنون انواع واکسن کرونا به کشور وارد شده است و واکسن کرونا تولید داخل نیز در حال آزمایش، تولید و توزیع است. نماینده مردم گنبد کاووس نسبت به سرعت کند تزریق واکسن کرونا به مردم انتقاد کرد.

امانقلیچ شادمهر با اشاره به شرایط بحرانی کشور در حوزه شیوع کرونا ویروس عنوان کرد: برای برون رفت از این شرایط واکسیناسیون عمومی مردم را تسریع کنیم، واکسیناسیون تاکنون به کندی پیش رفته است و صرفا شاهد سخن گفتن ها بودیه ایم، سخن گفتند از اینکه ما به خارج از کشور واکسن صادر خواهیم کرد، صادرات واکسن فعلا لازم نیست به همین واکسیناسیون مردم در داخل کشور توجه کنید.

وی با بیان اینکه تنها راه خروج از این شرایط واکسیناسیون عموم می‌باشد، عنوان کرد: راه دیگر ایمنی جمعی و ابتلا همگانی است، اما باز هم بهترین راه حل شتاب گرفتن واکسیناسیون است، شرایط در بیمارستان ها وضعیت خوبی ندارد و بیماران در نیم متری هم بستری هستند، در حوزه انتخابیه من هم در این روزها شرایط مبتلایان و فوت شدگان اصلا مطلوب نیست، کمبود کپسول های اکسیژن و کمبود دارو در داروخانه ها ما را با مشکل روبه رو کرده است، متاسفانه در این شرایط شاهد فعالیت مافیای دارو هستیم؛ به گونه ای که داروها در بازار آزاد به وفور یافت می‌شود ولی در داروخانه ها کمبود وجود دارد، بارها همراه با مسئولین حوزه انتخابیه موضوع را پیگری کردیم، بیمارستان های حوزه انتخابیه شرایط خیلی بدی دارد، واقعا درمانده شدیم.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: پرستاران و کادر درمان ما خسته و بیماران در حال از دست رفتن هستند، شب و روزی نیست که نبینیم خانواده ای عزادار شده است، بر همین اساس در این وضعیت که دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا شرایط را رها کرده است، از سپاه و بسیج می‌خواهیم آتش به اختیار به موضوع ورود کنند و کشور را از این وضعیت خارج سازند، قرنطینه تشدید شود، کنترل ورودی و خروجی استان ها هم باید مورد توجه این عزیزان باشد، چاره ای غیر از این نیست صرفا با تعطیل کردن دردی دوا نمی‌شود، جبران کمبود دارو و  کپسول اکسیژن که به مرز بحران رسیده و تسریع در واکسیناسیون قطعا باید در دستور کار باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار