سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور نسبت به سیلاب ناگهانی و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی در اثر جاری شدن روان آب در مسیل‌ها هشدار داد.

ورود سامانه بارشی به کشور/ هشدار مهم هواشناسی به کشاورزان برخی استان‌ها

به گزارش گلستان ۲۴؛ بر اساس پیش بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی از امروز تا اواخر هفته در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است.

از روز جمعه و طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده با شمالی شدن جریانات در سواحل دریای خزر، در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل، شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی  به تدریج خراسان شمالی افزایش ابر،‌وزش باد شدید موقتی، رعدوبرق و کاهش محسوس دما روی می‌دهد.

 توصیف سامانه: نفوذ سامانه بارشی

نوع مخاطره: رگبار باران با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و احتمال بارش تگرگ

منطقه اثر:

جمعه 1400/06/12 : اردبیل، گیلان، مازندران.

شنبه 1400/06/13 : گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل.

اثر مخاطره: احتمال خسارت به محصولات کشاورزی در اثر جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، وزش تند باد موقت و برخورد صاعقه، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی

توصیه: انتقال شلتوک به مکان های مسقف، خودداری از آتش زدن کاه کلش، کارخانجات شالی کوبی اقدام لازم را جهت پوشش و ایمن سازی شلتوک های جمع آوری شده بعمل آورند، تنظیم سطح آب استخرهای پروش ماهی، توقف عملیات سمپاشی، محلول پاشی و کوددهی در باغات و مزارع، انتقال محصول بادام زمینی به مکان های مسقف، توصیه به عشایر و دامداران برای عدم چرای دام در حاشیه رودخانه ها و صعود به ارتفاعات

 

ارسال نظر

آخرین اخبار