مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)استان گلستان گفت: براساس منویات مقام معظم‌ رهبری مبنی بر کمک مومنانه درایام کرونایی تاکنون ۱۶۰ هزار بسته معیشتی دربین نیازمندان گلستانی توزیع شده است.

توزیع ۱۶۰ هزار بسته معیشتی دربین نیازمندان گلستانی

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمد مهدی سلمان زاده در گفت و گو با ایلنای گلستان اظهار کرد: سال تحصیلی جدید نزدیک هست و تعداد ۶ هزار بسته لوازم التحریر با محتویات تمامی لوازم مورد نیاز تحصیلی هر کدام به ارزش ۱۸۰ هزار تومان در طرح پویش مردمی "مشق احسان" توسط بنیاد احسان و برابر سنوات ۴ ساله تامین شده  که در بین دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند با شناسایی آنان توسط گروه‌های جهادی، مراکز نیکوکاری، سمن ها شناسنامه دار ثبت شده در سامانه احسان توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه پویش مردمی و مشارکت گروه های مردمی در تقبل بخشی از هزینه ها این اقلام از سوی خیرین احتمالا این عدد به تعداد ۱۰ هزار بسته خواهد رسید. 

سلمان زاده افزود: در تمامی پیک های بیماری منحوس کرونا تاکنون کمک هایی در زمینه بهداشت و درمان از جمله توزیع ماسک، ژل ضد عفونی رایگان ارزان قیمت در اختیار مردم قرار داده ایم  که در این مرحله و با توجه به نیاز مراکز درمانی تعداد ۳۹ قلم از لوازم و تجهیزات درمانی ضدکرونایی  در قالب پویش مردمی احسان سلامت  به دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان تحویل شد و مقرر شد  در بیمارستانهای گرگان ، آق قلا و کردکوی مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: این اقلام شامل تعداد ۳۰ دستگاه کپسول ۵۰ کیلویی، ۲ دستگاه ونتیلاتور و ۷ دستگاه بای پپ است که ارزش این تجهیزات یک میلیارد و سیصد میلیون تومان برآورد می شود. 

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)استان گلستان تصریح کرد: نگاه به فرهنگی اجتماعی نیز از جمله اقدامات حوزه اجتماعی است که می توان به توزیع تعداد ۲۰۰ هزار غذای گرم در عید غدیر و در قالب احسان غدیر و با همکاری خوب هیات شاخص استان بود که در حاشیه شهر گرگان و شهرهای دیگر در بین نیازمندان توزیع شد. 

وی بیان کرد: ۴۰ هزار پرس نیز در روز تاسوعای حسینی با عنوان احسان الحسین (ع) این توزیع انجام شد و تعداد ۱۰ هزار پرس غذای نذری هم در قالب همین طرح (احسان الحسین ع) در دهه دوم عزای امام حسین (ع) با هدف برنامه های فرهنگی و اجتماعی  توسط هیئات و گروه های جهادی با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه استان و هیئت حسین جان گرگان  در حاشیه شهر هم اکنون در حال  توزیع بصورت شبانه است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از بازوان ستاد اجرایی فرمان حضرت  امام ره در کنار بنیاد برکت و بنیاد ۱۵ خرداد، بنیاد احسان است که در استان اقدامات موثری را انجام داده و براساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه در ایام کرونایی تاکنون ۱۶۰ هزار بسته معیشتی (نیاز اولیه خانوار) و پروتئینی (گوشت، مرغ و ماهی) در ۵ مرحله رزمایش احسان و همدلی توسط بنیاد احسان به ارزش ۴۰ میلیارد تومان در استان گلستان در بین نیازمندان و حاشیه شهرها توزیع شد که مرحله ششم آن نیز توسط ۷۰ گروه جهادی عنقریبا در استان توزیع خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار