رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: تاکنون بیش از ۹۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.

تزریق ۹۰۰ هزار دوز واکسن در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرضا فاضل امروز شنبه ۲۷ شهریورماه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: تاکنون در استان حدود ۶۰۰ هزار نفر دوز اول و ۳۰۰ هزار نفر هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی بیان کرد: تاکنون حدود ۴۸ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان دوز و ۲۴ درصد هر دو دوز واکسن را دریافت کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: در برخی شهرها استقبال از واکسن خوب بوده به‌طوری‌که در مینودشت و بندرگز حدود ۷۰ درصد مردم واکسن دریافت کردند اما در برخی شهرها ازجمله گمیشان، آق‌قلا و مراوه‌تپه استقبال کمتر بوده و کمتر از ۳۰ درصد جمعیت هدف واکسن دریافت کردند.

فاضل گفت: طی سه روز گذشته حجم کمتری از واکسن برکت وارد استان شده و به همین خاطر در حال حاضر تنها دوز دوم این واکسن تزریق می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر روزانه ۲۵ تا ۳۰ هزار دوز واکسن در استان تزریق می‌شود و اگر واکسن بیشتری وارد استان شود، ظرفیت رساندن این تعداد به ۵۰ هزار دوز وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: گلستان سومین استان از نظر تعداد مراکز تجمیعی واکسن در سطح کشور است و اغلب این مراکز شیفت صبح و عصر فعال هستند. تاکنون نیازی به ایجاد مراکز شبانه‌روزی تزریق واکسن در استان نبوده اما اگر واکسن به‌اندازه کافی داشته باشیم و گروه‌های سنی نیز اجازه دهد، قطعاً می‌توانیم شیفت شب را هم راه‌اندازی کنیم.

فاضل در ادامه بیان کرد: در حال حاضر شاهد روند نزولی خوبی از نظر کرونا در استان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه روز گذشته ۶ هم استانی بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: بر اساس آخرین ارزیابی صورت گرفته، شهرهای گالیکش، گرگان و علی‌آبادکتول در وضعیت نارنجی و مابقی شهرهای استان در وضعیت زرد قرار دارند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار