فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: ما در دفاع مقدس آموختیم که باید روی پای خود بایستیم و به دنیا اثبات کنیم برای حفاظت از اسلام تا آخرین قطره خون ایستادگی می‌کنیم.

فرمانده سپاه گلستان: دفاع مقدس به ملت ایران درس مقاومت و ایستادگی داد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در پردیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد، با گرامیداشت این ایام اظهار داشت: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) در شرایطی شکل گرفت و به پیروزی رسید که دنیا بین دو قدرت غرب و شرق تقسیم شده بود.

وی گفت: سایر کشورهای دنیا نیز وابسته به یکی از ابرقدرت‌های آن زمان بودند اما انقلاب اسلامی ایران در اوج خفقانی که در جامعه حاکم بود و نظام سلطه در اوج قدرت خود قرار داشت، به پیروزی رسید.

فرمانده سپاه نینوای استان افزود: نه فقط مردم ایران بلکه همه بشریت مدیون امام خمینی (ره) است، زیرا در آن شرایط که دنیا بلوک بندی شده بود پرچم حقانیت را در دنیا به اهتزاز درآورد و انقلاب اسلامی را به عنوان یک الگوی موفق برای حکومت داری و اداره جامعه به دنیا معرفی کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سبب عجز و ناتوانی، قدرت‌های استکباری شده است، ادامه داد: انقلاب اسلامی که به پیروزی رسید، ابهت پوشالی نظام سلطه نیز فروپاشید و دیگر ملت‌ها و آزادی خواهان جهان نیز به تأسی از انقلاب اسلامی، روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و کفر را به دست آوردند.

سردار ملک شاهکوهی، شروع جنگ تحمیلی علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران را حربه دشمنان برای به زانو درآوردن این کشور و مردم دانست و گفت: جنگ تحمیلی دنیا علیه ما در شرایطی رقم خورد که انقلاب همچون یک نهال تازه کاشته شده در خاک بود و کشور هم با مشکلات عدیده‌ای از جمله تحرکات تجزیه طلبی، ترور و نفوذ مواجه بود.

وی بیان داشت: در چنین شرایطی امام خمینی (ره) با توکل به خداوند متعال، در اوج آرامش، جنگ را مردمی کردند و سرنوشت آن را به مردم سپردند و نتیجه آن یک پیروزی بزرگ و افتخارآفرین برای ملت و انقلاب شد.

فرمانده سپاه نینوای استان خطاب به اساتید حاضر در این مراسم گفت: شما با قرار داشتن در جایگاه علمی باید حقایق دفاع مقدس را بازگو کنید زیرا نسل جوان باید بداند که ما برای قرار گرفتن در این جایگاه چه خون دلی خورده‌ایم

وی خاطرنشان کرد: ما در دفاع مقدس آموختیم که باید روی پای خود بایستیم و به دنیا اثبات کنیم برای حفاظت از اسلام تا آخرین قطره خون ایستادگی می‌کنیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار