رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مردم به طور متوسط ماهیانه هزار میلیارد تومان کمک مومنانه در ایام کرونا انجام دادند.

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در رزمایش کمک مومنانه به مناسبت آغاز امامت  حضرت مهدی (عج) گفت: در هجدهمین مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه این توفیق حاصل شد که در استان گلستان حضور پیدا کنم .

او ادامه داد: ملت‌ها در دوران سختی مورد سنجش قرار می‌گیرند و تاریخ درباره ملت‌ها قضاوت خواهد کرد، جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام (ره) توانست یک قدرت مسلط به عنوان ژاندارم منطقه را ساقط کند و در دوران دفاع مقدس از ملت ایران به عنوان یک ملت افتخار آمیز یاد می‌کنند.

سردار سلیمانی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس تمام ملت‌های دنیا در کنار صدام قرار گرفتند و بیان می‌شود ۳۷ کشور دنیا مثل آمریکا، آلمان، فرانسه، اتحادیه شوری سابق و کشور‌هایی مثل عربستان در کنار رژیم بعث بودند اما ملت ایران یک تاریخ افتخار آمیز و گنجینه تمام نشدنی را خلق کرد و بر پشت سر خود این حماسه را رقم زد که دنیا از آن به عظمت یاد می‌کنند.

او افزود: در دوران شیوع ویروس کرونا ملت ایران حماسه خلق کردند، ملت بزرگ ایران وقتی مشاهده کرد که هموطنان دچار سختی و معیشت قرار دارند و در لبیک به مقام معظم رهبری در ابتدای سال ۹۹ از مردم دعوت کردند که به میدان مواسات و همدلی و کمک مومنانه بیایند.

سردار سلیمانی به طرح شهید سلیمانی و کمک‌های مومنانه اشاره کرد و گفت: این اقدامات یک استثنا در کل کشور‌های دنیا به شمار می‌رود و هیچ کشوری چنین ویژگی را نتوانست از خود بروز و ظهور دهد و این دوران را به عنوان یک دوران افتخار آمیز در تاریخ خواهیم داشت.

او افزود: در اوج شیوع ویروس کرونا اوج انسجام ملی و اسلامی ملت ایران را شاهد بودیم و این نشان می‌دهد که ملت ایران از چه ظرفیتی برخوردار است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بابیان اینکه بسیاری از ابعاد کمک مومنانه در کشور مشخص نیست، افزود: بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان است و به طور متوسط ماهیانه هزار میلیارد تومان کمک مومنانه مردم در این ایام انجام دادند.

سردار سلیمانی تاکید کرد: تشکیلات بسیج یک تشکیلات مردمی و بزرگ و انقلابی تحت فرمان امام مسلمین است و در این شرایط پرچمدار خدمت رسانی به مردم مومن است.

او افزود: در سازمان بسیج برنامه ریزی شده که کمک مومنانه با رویکرد جدید در قالب نهضت خدمات مومنانه در هفته بسیج این مسیر را به صورت کامل‌تر و با خدمت گرفتن همه ظرفیت‌ها پیش ببرد.

این مقام مسئول بیان کرد: ارائه کمک مومنانه برای آزادسازی زندانیان غیرعمد، اشتغالزایی جوانان، تسهیل ازدواج جوانان، توجه به مباحث کمک به دانش آموزان کم بضاعت، ساخت مسکن برای محرومین و توجه به نیاز‌های محلات با محوریت مساجد و حسینیه‌ها از جمله موضوعاتی است که در نضهت خدمات مومنانه به آن توجه شده است.

سردار سلیمانی گفت: در قالب پایگاه‌های بسیج و مقاومت در کنار مردم خواهیم بود.

او به توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی در استان اشاره کرد و گفت: باید در همه بخش‌های مختلف کمک‌های مومنانه را در قالب خدمات مومنانه در کشور داشته باشیم و بنابراین از همه دستگاه‌ها و خیران و نهاد‌های حمایتی که با سپاه در این امر همکاری کردند تشکر و قدرشناسی می‌کنم.

این رزمایش کمک مومنانه با همت سازمان بسیج سازندگی سپاه نینوا و بسیج سازندگی سپاه ناحیه گرگان برگزار شد.

در این رزمایش ۱۰ هزار بسته معیشتی در سراسر استان گلستان بین اقشار نیازمند و آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار