مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: ورود امام حسن عسکری(ع) به گرگان عمق فرهنگ منطقه را نشان می دهد.

ورود امام حسن عسکری(ع) به گرگان عمق فرهنگ منطقه را نشان می دهد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، حجت الاسلام عباسعلی گرزین شامگاه سه شنبه در برنامه تلویزیونی گلستان به مناسبت سالروز ورود امام حسن عسکری (ع) و هفته فرهنگی گرگان اظهار کرد: سالروز اعجاز آمیز ورود امام‌حسن عسکری (ع) به گرگان را تبریک می‌گویم که در منابع متعدد از کتب، اشخاص روایی شیعی آن را نقل کرده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: این واقعه در ۱۵ کتاب مشهور شیعی از ۱۵ عالم محقق با اسناد معتبر ثبت شده است.

وی با اشاره به کتبی از جمله بحارالانوار، الثاقب، الخرائج، مستدرک الوسائل و غیره، گفت: این حاکی از آن است که حکمتی در پس پرده وجود دارد که چنین اتفاقی روی داده است.

گرزین بیان کرد: شرف هر مکانی به افرادی که در آن زیست می کنند بر می گردد لذا حکمت و لیاقت و عظمتی باید در این شهر وجود داشته که امام معصوم با طی الارض به این منطقه سفر می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان ادامه داد: این امر عمق فرهنگ منطقه را نشان می‌دهد که علمای شیعی برجسته در آن زیست می کردند.

وی اضافه کرد: ادامه این اقتدار فرهنگی را در زمان غیبت معصوم در این منطقه می بینیم که شخصیت های بزرگ دینی، مذهبی، تاریخی و ورزشی و غیره در آن رشد داشتند و در هر دوره شخصیت برجسته و ترازی وجود داشت.

گرزین گفت: ما در تمام زمینه ها افراد بزرگ و برجسته ای داریم و باید شخصیت های تاریخی خود را بزرگ و برجسته کرده و به آنها افتخار کنیم.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار