امام جمعه شهرستان گنبدکاووس با تبریک ولادت حضرت زینت (س) و روز پرستار گفت که همه‌گیری ویروس مرگبار کرونا دشواری شغل پرستاری را ثابت کرد و نشان داد که این حرفه یک مجاهدت تمام عیار و قابل تقدیر است.

همه‌گیری کرونا دشواری شغل پرستاری را ثابت کرد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمود ترابی روز سه شنبه در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس اظهار داشت: پرستاری در کنار معلمی از مشاغل دارای جایگاه نزد خداوند است که باید قدردان این مکانت و سرمایه اجتماعی باشیم.

وی با قدردانی از زحمات کادر پرستاری و درمانی در مراقبت و درمان مبتلایان به کرونا، افزود: ماندن در صحنه و خدمت به بیماران با وجود سختی حرفه پرستاری و پایین بودن حقوق و مزایای سبب شد تا به جایگاه اجتماعی پرستاران اضافه شود.

حجت الاسلام ترابی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدای مدافع سلامت، اضافه کرد: اگرچه پرستاران در سنگر گمنامی مشغول خدمت به مردم هستند اما مهربانی و عطوفت آنان روح بیماران را جلا داده و مقاومت آنها را در تحمل بیماری بالا می‌برد. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس هم در این مراسم با قدردانی از تلاش کادر درمان و پرستاران به خصوص پس از شیوع کرونا گفت: در این مدت تمام بخش‌های حوزه سلامت و درمان به خصوص پرستاران با وجود مشکلات و کمبودها با تلاش شبانه روزی خود در حال کشیدن بار سنگین سلامت جامعه بودند که اقدامی شایسته تحسین است.

در پایان این مراسم و با حضور مسوولان شهرستانی از پرستار نمونه بیمارستان شهید مطهری این شهرستان تجلیل شد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت دارای هفت بیمارستان دولتی، نیمه دولتی و خصوصی با مجموع تقریبی هزار و ۵۰۰ پرستار است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار