تأکید بر توسعه زیربنایی و اقتصادی روستاها، تشکیل شرکت‌های سهامی، استفاده از فناوری‌های نوین و هوشمندسازی در تعاون روستایی مهم‌ترین موضوعاتی بود که امروز در مراسم معارفه مدیرکل تعاون روستایی استان گلستان مطرح شد.

دولت بر توسعه زیربنایی و اقتصادی روستاها تاکید دارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، با حضور جمعی از مسئولان ظهر امروز صالح‌المومنین به عنوان مدیر جدید تعاون روستایی استان گلستان معرفی و از زحمات نورمحمد کوچکی نیز قدردانی شد.

در این مراسم سیدمحمد دهنوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان با اشاره به نقش تعاون روستایی در موضوعات اقتصادی اظهار داشت: توسعه زیربنایی و اقتصادی روستاها یک موضوع جدی و مهم است که دولت سیزدهم نیز تأکید زیادی بر تحقق آن دارد.

وی گفت: سازمان تعاون روستایی نیز با توجه به جامعه هدف خود و افرادی که در قالب تعاونی‌ها زیر پوشش دارد، یک دستگاه اقتصادی است که می‌تواند نقش موثری در بهبود وضعیت اقتصادی در روستاها به ویژه برای بهره‌برداران بخش کشاورزی ایجاد کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان یادآور شد: در بسیاری از زمینه‌ها به ویژه در بخش کشاورزی و اقتصادی از اهداف برنامه ششم توسعه عقب هستیم و باید تلاش کنیم خود را به افقی که ترسیم شده است برسانیم.

وی در ادامه با بیان اینکه برای سال آینده رشد اقتصادی 7.3 درصدی برای استان پیش‌بینی شده است گفت: تعاون روستایی در تحقق این هدف‌گذاری نقش مهمی را برعهده خواهد داشت و مسئولان استان نیز از اقدامات و فعالیت‌های این سازمان در جهت بهبود شرایط اقتصادی حمایت خواهند کرد.

دهنوی افزود: برخی کم و کاستی‌ها در بدنه تعاون روستایی وجود دارد. هوشمندسازی، تهیه نقشه راه برای تعاون روستایی، حمایت از خرید تضمینی محصولات کشاورزی و توسعه زیرساخت‌های این سازمان مانند انبارها و سردخانه‌ها از موضوعات موردتأکید و مهم است که امیدواریم مدیر جدید با قوت بیشتری این اهداف را پیگیری کند.

مختار مهاجر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این مراسم اظهار داشت: ایجاد شرکت‌های سهامی و زراعی در سال‌های اخیر در استان مورد توجه قرار گرفته که این اقدام در مسیر تحقق عدالت اقتصادی موثر است. بازار هوشمند نیز از موضوعات دیگری است که در تعاون روستایی مطرح شده تا با اینکار جلوی حضور و فعالیت دلالان و سودجویان گرفته شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار