مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان؛

رعیت گفت: در دهه فجر امسال استان گلستان میزبان جشنواره های متعددی از جمله فیلم، موسیقی و تجسمی فجر خواهد بود.

گلستان میزبان جشنواره ملی فیلم و موسیقی فجر/ ۵ هزار جلد کتاب در دهه فجر توزیع می شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان از گرگان، «محمد رعیت» در نشست با ستاد خبری دهه فجر استان اظهار کرد: تلاش کمیته فرهنگی ستاد دهه فجر استان بر این بوده تا برنامه های چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نزدیک ترین تا دورترین مناطق استان برگزار شود و همه شهروندان حتی در مناطق مرزی نیز از این خدمات، فعالیت ها و برنامه ها برخوردار شوند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با بیان اینکه برخی از برنامه های گرامیداشت این ایام به صورت ملی برگزار خواهد شد، گفت: برگزاری جشنواره فیلم فجر از 15 تا 22 بهمن، برگزاری جشنواره تجسمی فجر، برگزاری جشنواره ملی موسیقی فجر، برگزاری جشنواره استانی شعر و ادبیات داستانی فجر از جمله برنامه های این ایام است.

 

رئیس کمیته فرهنگی ستاد دهه فجر استان گلستان با اشاره به برگزاری هفته فیلم و عکس در استان افزود: در این ایام آثار تولید شده از هنرمندان و فیلم سازان استان و همچنین تصاویری که عکاسان در گنجینه آثار خود دارند به نمایش عموم درخواهد آمد.

 

وی با اشاره به ظرفیت اقوام در استان خاطرنشان کرد: امسال نگاه ویژه به اقوام و قابلیت های آنان شده و جشنواره موسیقی فجر ویژه اقوام در استان برگزار می شود.

 

رعیت ادامه داد: اختتامیه جشنواره دو بیتی سرایی سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی نیز در دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصت شادی برگرفته از عقلانیت و آگاهانه است، اضافه کرد: در این ایام برنامه های شادمانه و جنگ های شادی در شهرها و روستاهای استان پیش بینی شده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با بیان اینکه افزایش و ارتقای سطح دانایی جامعه سبب کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد، گفت: در این ایام 5 هزار جلد کتاب به ارزش 20 میلیون تومان در شهرهای مختلف توزیع می شود.

 

وی همچنین اعلام کرد: برگزاری برنامه شادمانه «فجر با مرزداران» ویژه مناطق مرزی از جمله گمیشان، گنبدکاووس و مراوه تپه، برگزاری سومین یادواره شهدای هنرمند، همایش نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی از دیگر برنامه های این ایام است.

 

رعیت در ادامه با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب، تأکید زیادی بر جوانان شده است، گفت: در کنار همایش ها و جشن ها، یکی از برنامه های جنبی اما مهم، شناسایی جوانان هنرمند و فرهیخته و تجلیل از آنهاست.

 

وی افزود: در کنار برگزاری حضوری برنامه ها بر روی استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری برنامه ها و اقدامات و همچنین معرفی خدمات و انعکاس آنها، تأکید ویژه ای داریم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار