مدیرکل آموزش و پرورش گلستان مطرح کرد:

نظری گفت: با شرایط حال حاضر سال آینده نزدیک به ۴ هزار معلم در گلستان کم داریم و از مجاری مختلف درصدد تامین این تعداد معلمان هستیم.

گام دوم انقلاب اولویت آموزش و پرورش گلستان/ کمبود 4 هزار معلم در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما، نظری در دیدار با تحریریه گلستان ما به مناسبت دهمین سالروز تشکیل این پایگاه خبری و تحلیلی به جوانگرایی تاکید کرد و گفت: باید دانش آموز تراز انقلاب را در آموزش و پرورش تربیت کنیم و بایدگام به گام پیش برویم.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان ادامه داد: در گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری به مبانی علمی تاکید دارد که باید در آموزش و پرورش به آن توجه شود.

نظری به سند تحول اشاره گرد و افزود: باید در این راستا برنامه ریزی شود و از دانشگاه فرهنگیان درخواست کردیم که کارگروه سند تحول را به صورت بومی و رویکرد علمی راه اندازی کنند و دانشجویان ما با این سند آشنا شوند.

وی افزود: ستاد کرونا را در آموزش و پرورش احیا کردیم تا مطالبات و دغدغه های همکاران و آموزش و پرورش را در ستاد کرونا پیگیری کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: مدارس آمادگی بازگشایی را در طول دو سال کرونا داشت و کار آموزش تعطیل نشده است و تنها به صورت مجازی برگزار کردیم.

نظری یادآور شد: والدین با فرزندان وارد مدارس می شوند اگر دیدند پروتکل ها رعایت نمی شود فرزندان خود را به خانه برگردانند و در ارتباط آموزش شکل می گیرد و باید به سمت آموزش های حضوری برویم.

وی بابیان اینکه دانش آموزان ابتدایی از ابتدای مهر ماه هنوز به صورت منظم نتوانسته محیط مدرسه را درک کنند، گفت: سلامت دانش آموزان برای مهم است و اگر شرایط فراهم باشد کلاس ها را به صورت حضور برگزار می کنیم و تمامی پروتکل ها در مدارس رعایت می شود.

این مقام مسئول بیان کرد: اگر شفافیت را در دستور کار قرار دهیم مردم نیز به آموزش و پرورش اعتماد می کنند و از والدین درخواست می کنیم که در رعایت پروتکل ها کنار مدارس باشند و این خصوص می توانند مشکلات آموزش و پرورش را برطرف کند.

نظری بابیان اینکه آموزش و پرورش باید به اولیا و مردم اعتماد کند، گفت: تمامی فعالیت های ما در آموزش و پرورش باید پیوست فرهنگی و تربیتی داشته باشد.

و ی گفت: با شرایط حال حاضر سال آینده نزدیک به ۴ هزار معلم در گلستان کم داریم و از مجاری مختلف درصدد تامین این تعداد معلمان هستیم.

وی گفت: کمبود معلم در مدارس را بخشی از دانشگاه فرهنگیان و بخشی ماده ۲۸ و بخشی نیروهای خرید خدماتی و نهضت سواد آموزی تامین می شود و بخشی دیگر نیز از همکاران بازنشسته استفاده می کنیم و با همه این موارد تلاش می کنیم که مشکلات سال آینده برطرف کنیم‌.

نظری بیان کرد: از دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ بیشتر جذب کنیم و اعتقاد ما بر این است که به سمتی برویم که معلم آموزش و پرورش از دانشگاه فرهنگیان تامین شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان خاطرنشان کرد: جذب حق تدریسی در دو مرحله انجام شده که پیمانی شدند و مرحله سوم نیر روز گذشته انجام شده که در این مرحله ۶۰۰ نفر تبدیل وضعیت می شوند و پیمانی می شوند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار