فرماندار آزادشهر با تاکید بر استفاده از ظرفیت حضور رییس جمهور و هیات دولت در گلستان برای کمک به حل مشکلات منطقه گفت: ۹ پروژه نیازمند توسعه و نیمه تمام در این شهرستان در اولویت بررسی نماینده عالی دولت در سفر به آزادشهر قرار دارد.

فرماندار: ۹ پروژه زیرساختی آزادشهر برای اجرا در اولویت قرار دارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، طرح ملی بهسازی و تعریض جاده کوهستانی آزادشهر - شاهرود (خوش ییلاق) به طول ۱۰۰ کیلومتر که ۵۷ کیلومتر آن در حوزه جغرافیایی گلستان واقع است، با هدف بهبود عبور و مرور و ایمن سازی کریدور مهم زمینی ارتباط‌ دهنده شمال به جنوب کشور و همچنین محور ترانزیتی حمل کالا به مرز اینچه برون گنبدکاووس و کشورهای همسایه شمال ایران ابتدا در سال ۸۵ شروع شد که پس از ۲ سال انجام کار متوقف شد.

اجرای این طرح پس از وقوع سیل سال ۹۳ و وارد شدن خسارت جدی به بخش‌هایی از این جاده دوباره به صورت رسمی و با برآورد اعتبار اولیه سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.

وی آغاز عملیات ساخت سالن ورزشی مدرسه مکتب الزهرا (س) نگین‌شهر ویژه دانش آموزان را مربوبط به سال ۹۱ دانست و گفت: تاکنون با هزینه ۱۳ میلیارد ریال برای آن ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تکمیل آن به حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

فرماندار آزادشهر با تاکید بر لزوم ارتقای بیمارستان این شهرستان، گفت: بیمارستان ۶۴ تختخوابی حضرت معصومه(س) با ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار سال ۹۵ افتتاح شد که با توجه به فضای کم و نیاز به راه اندازی درمانگاه تخصصی لازم است با تخصیص هزار میلیارد ریال اعتبار فضا و ظرفیت این بیمارستان به ۱۳۰ تخت ارتقا یابد.

بیمارستان ۶۴ تختخوابی حضرت معصومه(س) آزادشهر با زیر بنای چهار هزار و ۳۰۰ متر مربع و پنج میلیارد ریال اعتبار در دولت قبل به بهره برداری رسید و خدمات مختلفی در زمینه زنان و زایمان، داخلی، اطفال و جراحی عمومی و خدمات تصویربرداری مانند رادیوگرافی و سونوگرافی در این بیمارستان ارائه می‌شود.

ملک حسینی گفت: عملیات ساخت مجتمع فرهنگی هنری آزادشهر از سال ۹۰ آغاز شد و تاکنون با هزینه ۴۰ میلیارد ریال ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که برای تکمیل آن به حدود ۳۵۰ میلیارد ریال دیگر نیاز است.

وی افزود: همچنین عملیات اجرایی ساختمان شهرداری و آتش نشانی نگین شهر از سال ۸۶ شروع شد و تاکنون با هزینه سه میلیارد ریال فقط ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تکمیل آن به ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

فرماندار آزادشهر طول رودخانه‌های شهرستان را ۲۵۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت: عملیات لایروبی، دیواره و بسترسازی رودخانه‌های سطح شهرستان سال ۹۸ شروع شده و تاکنون با هزینه کرد ۳۰ میلیارد ریال ۲۰ درصد پیشرفت داشته است و تکمیل آن نیز به ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار دارد.

شهرستان آزادشهر با افزون بر ۹۶ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

به گزارش ایرنا، رییس جمهور با همراه شماری از وزرا روز جمعه ۱۳ اسفند در قالب شانزدهم سفر استانی دولت به گلستان سفر می کند.

به گفته علی محمد زنگانه استاندار گلستان دیدار با خانواده شهدا و جمعی از برگزیدگان و اقشار مردم، حضور در نشست شورای اداری و بازدید از زیرساخت‌های استان از محورهای برنامه‌های سفر رییس دولت سیزدهم به این استان است.

همچنین طبق اعلام روابط عمومی استانداری گلستان، شماره تلفن ۱۱۱ به صورت شبانه روزی آماده دریافت درخواست های مردم گلستان در ایام این سفر خواهد بود.

آیت الله رییسی در ۱۵ سفر پیشین استانی خود به استان‌های هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و گیلان سفر کرده بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار