در شبانه‌روز گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۴۹۱ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری نسبت به روز قبل ۳.۸ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد.

افزایش ۳/۸ درصدی تردد در محورهای برون‌شهری/ اعلام محدودیت‌‌های جدید سفرهای نوروزی

به گزارش گلستان ۲۴؛ بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی و سامانه‌های ترددشمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشو، در حال حاضر به‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکر شده، مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آن‌ها به روال عادی در جریان است. در شبانه‌روز گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۴۹۱ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری نسبت به روز قبل ۳.۸ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۶.۳ درصد ، اوج تردد بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۴ الی ۵ انجام شده است.

محورهای دارای بیشترین  تردد طی ۲۴ ساعت گذشته :

ردیف

نام محور

استان

تعداد وسیله نقلیه

۱

آزادراه تهران - کرج

البرز

۱۳۳۸۹۱

۲

آزادراه کرج - تهران

البرز

۱۱۷۵۱۸

۳

آزادراه کرج - قزوین

البرز

۱۱۵۸۰۳

۴

آزادراه قزوین - کرج

البرز

۹۰۵۷۹

۵

آزادراه تهران - قم

تهران

۸۶۹۷۲

۶

آزادراه قم - تهران

تهران

۸۲۱۷۳

۷

آزادراه کنارگذر قزوین - زنجان

قزوین

۶۷۶۶۶

۸

محور قرچک - ری

تهران

۶۷۶۳۶

۹

محور اصفهان - بهارستان

اصفهان

۶۴۱۵۸

محدودیت‌های ترافیکی ایام نوروز ۱۴۰۱از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰  لغایت ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

با توجه به پیش بینی وضعیت تردد و اقدامات ترافیک تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۱ و ارتقاء ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی از روز چهار شنبه تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ تا پایان روز یکشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ به شرح ذیل اجرا خواهد شد.

الف) ‌محدودیت های کلی

۱- عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه ها و بزرگراه ها ، محورهای کرج – چالوس ، هراز ، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب نماید ممنوع است.

۲- در تمامی محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می گردد، عبور و مرور انواع تریلر، ، ناوگان ترانزیتی ، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی، بهداشتی، ضد عفونی کننده و کالاهای اساسی (گندم ، جو ، برنج ، سویا ، دانه های روغنی و ...) یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه هایی اعمال می‌شود که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آن ها اجرا می شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

۳- تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت به استثنا حامل مواد سوختی و فاسد شدنی ، بهداشتی ، ضد عفونی کننده و کالاهای اساسی دارای مجوز در تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ در کلیه محورهای برون شهری کشور ممنوع است.

ب) محدودیت های محوری

۱- محور کرج - چالوس

۱-۱) تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت همچنان در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع می باشد.

۱-۲) تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج - چالوس از ساعت ۱۲:۰۰ روزهای چهارشنبه ، پنجشنبه ، جمعه ، شنبه و یکشنبه تاریخ های ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ ، ۱۴۰۰/۱۲/۲۶ ، ۱۴۰۰/۱۲/۲۷ ، ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ ، ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ الی ساعت ۲۴:۰۰ همان روز ، از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ تاریخ های مذکور الی ساعت ۲۴:۰۰ ، از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه می باشد.

۱-۳) تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج – چالوس از ساعت ۱۲:۰۰ روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه و یکشنبه تاریخ های ۴و۵و۱۲و۱۳ و۱۴۰۱/۰۱/۱۴، الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز بعد، از کرج میدان امیرکبیر و ابتدای آزادراه تهران - شمال ( انتهای بزرگراه آزادگان) به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ تاریخ های مذکور الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز بعد، از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.

تبصره :

در صورت افزایش حجم تردد در آزاد راه تهران - شمال و احتمال کندی ترافیک در داخل تونل ها با اعلام مامورین مستقر در محل مسیر جنوب به شمال  یا شمال به جنوب به صورت مقطعی از ایتدای آزاد راه در هر دو مسیر مسدود خواهد شد.

۲- محور هراز 

۲-۱) تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است.

۲-۲) تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنا حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۰۶:۰۰ چهارشنبه تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ الی ساعت ۰۲:۰۰بامداد روز شنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ و از ساعت ۰۶:۰۰ روز پنجشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد سه شنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است.

۲-۳) تردد انواع وسایل نقلیه و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل از ساعت ۰۹:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۷ لغایت۱۴۰۰/۱۲/۲۹  ، از آمل به تهران ممنوع بوده و  تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲:۰۰ همان روز از رودهن به آمل بصورت یکطرفه خواهد بود.

۲-۴) تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ روز ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ لغایت ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ ، ۱۴۰۱/۰۱/۱۳  لغایت ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ الی ساعت ۰۲:۰۰ روز بعد، از رودهن به سمت آب اسک ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انوع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۰۰ تاریخ های مذکور الی ساعت ۲۴:۰۰ از آب اسک به رودهن بصورت یکطرفه خواهد بود.

۳- محور فیروزکوه

الف) تردد انواع تریلرها از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ از مسیر جنوب به شمال محور تهران - فیروزکوه - قائمشهر ممنوع می باشد.

ب) تردد کلیه تریلرها از ساعت ۰۶:۰۰ روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه تاریخ های  ۲۸،۲۷،۲۶و ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ از مسیر جنوب به شمال محور تهران - فیروزکوه - قائمشهر ممنوع می باشد.

پ) تردد کلیه تریلرها از ساعت ۰۶:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه تاریخ های  ۵،۴،۱۲،۱۳و ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ از مسیر شمال به جنوب محور قائمشهر - فیروزکوه - تهران ممنوع است.

۴- آزاد راه کرج - قزوین

تردد انواع تریلر و کامیون در مسیر کرج به قزوین از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۶،۲۸،۲۷ و ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ و در مسیر قزوین به کرج نیز از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۵ و ۱۱ و ۱۲ و ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ ممنوع است.

۵- محور قدیم قزوین - رشت و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ های ذیل در این محور ممنوع می باشد :

۵-۱)  از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۶،۲۸،۲۷ و ۱۴۰۰/۱۲/۲۹

۵-۲)  از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۱۱ و ۱۲ و ۱۴۰۱/۰۱/۱۳

۶- محورهای اردبیل - آستارا ، اردبیل - سرچم و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ های ذیل در این محورها ممنوع می باشد :

۶-۱) از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۶،۲۷ و ۱۴۰۰/۱۲/۲۹

۶-۲) از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ های های ۴،۵،۱۲و ۱۳ و ۱۴۰۱/۰۱/۱۴

۷- محورهای آزادراهی و بزرگراهی  مشهد - قوچان ، مشهد - سبزوار، مشهد- تربت حیدریه و بالعکس

  تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ های ذیل در این محورها ممنوع می باشد :

۷-۱) از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ تاریخ های ۲۸ و ۱۴۰۰/۱۲/۲۹

۷-۲) از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ تاریخ های  ۱ و ۴ و ۸ و ۱۳ و ۱۴۰۱/۰۱/۱۴

 

۸- محور فاروج - شیروان - بجنورد - چمن بید - جنگل گلستان و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ های ذیل در این محور ممنوع می باشد :

۸-۱) از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۳:۰۰ تاریخ های ۲۶،۲۸،۲۷ و ۱۴۰۰/۱۲/۲۹

۸-۲) از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۳:۰۰ تاریخ های ۱،۲،۳، ۴ ،۵و ۱۴۰۱/۰۱/۰۶

۸-۳) از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۳:۰۰ تاریخ های  ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ و ۱۴۰۱/۰۱/۱۴

۹- محور گلوگاه - گرگان - جنگل گلستان - چمن بید و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ های ذیل در این محور ممنوع می باشد :

۹-۱) از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ های  ۱۴۰۰/۱۲/۲۹

۹-۲) از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ های ۱،۲،۳، ۴ ،۵و ۱۴۰۱/۰۱/۱۳

۱۰- محور  یزد - طبس ، طبس - اصفهان ، بیرجند - قائن و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ های ذیل در این محور ممنوع می باشد :

۱۰-۱) از ساعت  ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۹

۱۰-۲) از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۲:۰۰ تاریخ های ۱،۵،۶ ،۱۲ و ۱۴۰۱/۰۱/۱۳

۱۱- محورهای اصلی استان بوشهر

تردد انواع کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت ۰۷:۰۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ در محورهای اصلی استان بوشهر ممنوع می باشد.

۱۲- محور بوشهر - شیراز

 تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت به استثنا حامل مواد سوختی در ساعات و تاریخ های ذیل در این محورها ممنوع می باشد :

۱۲-۱) از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۶،۲۸،۲۷ و ۱۴۰۰/۱۲/۲۹

۱۲-۲) از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۴:۰۰ از تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۱ تا پایان تاریخ۱۴۰۱/۰۱/۱۴

۱۳- محورهای پلدختر - اسلام آباد ، خرم آباد -  پلدختر و بالعکس

تردد کلیه اتوبوس ها در محور خرم آباد – پلدختر از تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ الی پایان تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ ممنوع بوده و مسیر آزاد راه خرم آباد – پل زال به عنوان مسیر جایگزین تعیین می گردد.

۱۴- محور قدیم کاشان - قم و بالعکس

 تردد کلیه وسایل نقلیه سنگین باربری ( تریلر و کامیون  و کامیونت)در ساعات و تاریخ های ذیل در این محور ممنوع است:

۱۴-۱) از ساعت ۱۲ روز پنجشنبه مورخ  ۱۴۰۰/۱۲/۲۶ لغایت ۱۸:۰۰ روز جمعه ۱۴۰۰/۱۲/۲۷

پ) محدودیت های محمولات ترافیکی 

 ۱- حمل و نقل محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده اند در تمامی راه های اصلی برون شهری از ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز چهارشنبه تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز جمعه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ و از ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز یکشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز سه شنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز جمعه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز دوشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ ممنوع است.

۲- صدور مجوز عبور برای خودروهای ترافیکی از تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ الی ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ ممنوع است.

تبصره : برای تاریخ های ۵ و ۶ و ۹ و ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ صرفاً برای محمولات ترافیکی دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مراجع صادر کننده، مجوز عبور محموله صادر می‌شود.

ت) محدودیت های  خودروهای ترانزیت حامل مواد سوختی

 ورود و تردد کلیه خودروهای ترانزیت مواد سوختی از ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز چهارشنبه تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز جمعه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ و از ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز یکشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز سه شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز پنجشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز یکشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ممنو ع می باشد. ضمن اینکه خودروهای مذکور در سایر ایام طرح نوروز سال ۱۴۰۱ صرفاً در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل های ایمن بین راهی خواهند بود.

تبصره : وسایل نقلیه موضوع این بند از ضوابط مندرج در ردیف ۲ بند الف) محدودیت های کلی(درصفحه یک) مستثنی هستند.                 

ث) اعمال محدودیت های پیش بینی نشده

در صورت نیاز به اعمال محدودیت های پیش بینی نشده در محورهای تحت پوشش استان ها به منظور کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه، روسای پلیس راه استان ها با هماهنگی پلیس راه ناجا و بصورت مقطعی و منطقه ای با در نظر گرفتن فرصت کافی برای اطلاع رسانی تصمیمات مقتضی اتخاذ می‌کنند.

*تبصره:

در صورت عادی بودن وضعیت تردد در محورهایی که در آن ها محدودیت و ممنوعیت ترافیکی پیش بینی شده است، روسای پلیس راه استان ها با هماهنگی پلیس راه ناجا می توانند ضمن اطلاع رسانی نسبت به عدم اجرای محدودیت در تاریخ های در نظر گرفته اقدام کنند.

ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی :

۱- محور سی سخت - پادنا/ واقع در استان های کهگیلویه و بویر احمد از مورخ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ تا اطلاع بعدی/ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۲- محور سروآباد - پاوه/ واقع در استان کردستان از مورخ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ تا اطلاع بعدی/ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۳- محور گنجنامه - تویسرکان/ واقع در استان همدان از مورخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ تا اطلاع بعدی/ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۴- محور پونل - خلخال/ واقع در استان گیلان از مورخ ۲۸ آبان ۱۴۰۰ تا اطلاع بعدی/ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۵- محور وازک - بلده/ واقع در استان مازندران از مورخ ۱ آذر ۱۴۰۰ تا اطلاع بعدی/ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۶- محور هشتگرد - طالقان/ واقع در استان البرز از مورخ ۱ آذر ۱۴۰۰ تا اطلاع بعدی/ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۷- محور لاسم - ارجمند/ واقع در استان مازندران از مورخ ۱۴ آذر ۱۴۰۰ تا اطلاع بعدی/ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۸- محور میل نادر  - سفیدآبه/ واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان از مورخ ۱۴ دی ۱۴۰۰ تا اطلاع بعدی/ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۹- محور ریگان - ایرانشهر/ واقع در استان کرمان از مورخ ۲۷ دی ۱۴۰۰ تا اطلاع بعدی/ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

ممنوعیت تردد :

۱- محور رامیان - اولنگ - شاهرود / واقع در استان های گلستان / از مورخ ۲۹ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی / به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۲- محور فرعی شمشک - دیزین / واقع در استان های البرز و تهران / از مورخ ۱۷ تیر ۹۶ تا اطلاع بعدی / به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.​

۳- محور شهداد - نهبندان / واقع دراستان کرمان/ از مورخ ۲۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی / به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۴- محور خرم آباد - پلدختر / واقع در استان لرستان / از مورخ ۶ بهمن ۹۸ تا اطلاع بعدی / به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار