سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به افزایش آمار بیماران کرونایی در دو روز اخیر، گفت: مردم مراقب باشند تا با دور همی‌های نوروزی منجر به گسترش کرونا نشود.

زنگ خطر شیوع دوباره کرونا در گلستان/افزایش نگران‌کننده آمار مبتلایان

به گزارش گلستان ۲۴؛ سعید گلفیروزی در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا با اشاره به اینکه از پیش از نوروز بارها نسبت به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در نوروز تذکر داده بودیم، اظهار کرد: نگاه ما از ابتدا این بود که باید مراقب دورهمی های نوروزی باشیم تا خدای نکرده پیک دیگری را پس از تعطیلات نوروزی و در ماه مبارک رمضان تجربه نکنیم. 

وی با بیان اینکه پس از عبور از پیک کرونا در روزهای واپسین سال گذشته و کاهش آمار بیماران بستری کرونایی مجددا شاهد افزایش این آمار هستیم، افزود: متاسفانه در دو روز اخیر شاهد رشد آمار بستری های کرونایی در استان هستیم که البته با روند بسیار کندی افزایش یافته اما نگران کننده است. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تاکید بر اینکه در حال حاضر تعداد بیماران بستری کرونایی ما در بیمارستانهای استان گلستان ۱۶۱ نفر است، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۴۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و ۲۹ نفر نیز به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند. 

گلفیروزی با اشاره به اینکه تعداد بستری ها در روز گذشته ۱۵۷ و دو روز قبل ۱۵۳ نفر بوده است، ادامه داد:  این روند رو به رشد کمی نگران کننده است و انتظار داریم مردم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی شامل زدن ماسک، فاصله اجتماعی مناسب و تهویه لازم در کنار پرهیز از دور همی های غیرضروری مانع از شکل گیری پیک بعدی کرونا شوند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار