فرمانده انتظامی گلستان گفت: بیش از ۱۳۱ میلیارد تومان کالای قاچاق در سال ۱۴۰۰ در گلستان کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۹ حدود ۷۹ درصد رشد داشته است.

کشف ۱۳۱ میلیارد تومان کالای قاچاق در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، سردار محمدسعید فاضل دادگر شامگاه چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب در سالیان اخیر همواره تاکید فراوانی بر مقابله با پدیده شوم قاچاق کالا داشته که نشان از اهمیت این حوزه در اقتصاد داخلی کشور دارد.

فرمانده انتظامی گلستان، یکی از پیامدهای مخرب قاچاق کالا را تضعیف تولید داخل و افزایش نرخ بیکاری در کشور دانست و گفت: بیکاری، یکی از عوامل بسیار موثر در بروز جرایم و آسیب های اجتماعی است.

فاضل دادگر در ادامه با اشاره به عملکرد پلیس استان در حوزه مقابله با قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۰ با تلاش شبانه روزی کارکنان پلیس امنیت اقتصادی استان، بیش از ۱۳۱ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷۹ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به دستگیری یک هزار قاچاقچی در سال گذشته، تاکید کرد: امروز برخورد جدی با سودجویان و مخلان امنیت اقتصادی مطالبه ای عمومی بوده لذا همه دستگاه های متولی در این حوزه باید با تمام توان پای کار باشند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار