نوروزی، نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس با اشاره به ضرورت راستی‌آزمایی آمار تولید لوازم خانگی در کشور، گفت: برای کنترل قیمت و جلوگیری از احتکار نیازمند نقش آفرینی نهادهای نظارتی هستیم.

ضرورت راستی‌آزمایی آمار تولید لوازم خانگی| نهادهای نظارتی نقش آفرینی کنند

به گزارش گلستان ۲۴؛ رحمت الله نوروزی در گفتگو با بازار اظهار کرد: با توسعه سامانه های الکترونیک، امکان رصد و پایش واحدهای تولیدکننده لوازم خانگی امری سخت و محال نیست.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی گفت: نهادهای نظارتی مانند تعزیرات باید آمار تولید لوازم خانگی در کارخانجات و آمار عرضه این اقلام در بازار را بررسی و راستی‌آزمایی کنند و با جلوی سوء استفاده و تقلب را بگیرند.

نوروزی افزود: اگر موضوعی از احتکار و یا کمبود در عرضه تولیدات اثبات شد باید به‌ صورت قاطع و براساس مر قانون با متخلفان برخورد شود.

وی ادامه داد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مقرر شد با وضع محدودیت در عرضه و فروش لوازم خانگی خارجی، زمینه افزایش تولید محصولات با کیفیت در داخل کشور مهیا شود.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قرار نیست که برخی واحدها از اعمال محدودیت ها در فروش لوازم خانگی خارجی سوء استفاده کنند و عرصه را بر مصرف کنندگان داخلی تنگ کنند.

نوروزی ادامه داد: هرگونه افزایش قیمت باید بر اساس چارچوب و راهکارهای قانونی و از مسیر درست آن انجام شود.

وی ادامه داد: حمایت های حاکمیت به ویژه رهبر معظم انقلاب از تولیدات داخلی به سبب توسعه اشتغال پایدار و مولد در کشور است،‌ با هرگونه اقدامی که بخواهد در تضارب با این رویکرد باشد برخورد خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار