جمعی از فرمانداران استان گلستان با تاکید بر حضور پرشور اقشار و اقوام این خطه در راهپیمایی جهانی قدس این روز را نماد وحدت امت اسلام در دفاع از ملت مظلوم فلسطین برشمردند.

روز قدس نماد وحدت امت اسلام در دفاع از ملت مظلوم فلسطین است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، به اعتقاد این فرمانداران روز جهانی قدس، میراث ابتکاری رهبر کبیر انقلاب اسلامی در دفاع و حمایت از حقوق مستضعفان و مبارزه با استکبار جهانی است که برای همیشه در تاریخ جهان ماندگار خواهد ماند.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، روز جهانی قدس است، حضرت  امام در سال ۱۳۵۸ ه ش  این روز را  برای حمایت از مردم فلسطین نامگذاری کرد و از  مسلمانان جهان خواست برای حمایت از مردم فلسطین و کوتاه کردن دست رژیم صهیونیست  در سرزمین های اشغالی راهپیمایی کنند، در این روز  مراسم متعددی در کشورهای مختلف جهان در حمایت از فلسطینیان برگزار می شود.

فرمانداران گالیکش، رامیان، مینودشت و گنبدکاووس با محکوم کردن جنایات رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین و بی حرمتی به قدس شریف، حضور پرشور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس خواستار شدند.

فرماندار گالیکش، روز قدس را نماد وحدت بین مسلمانان و دفاع از آرمان‌های اسلام ناب محمدی (ص) دانست و گفت: برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس، افکار عمومی دنیا را نسبت به اشغالگری و دشمنی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و همچنین جهان اسلام مطلع می‌کند.

علی جوان اظهار داشت: امام خمینی(ره) با اعلام آخرین جمعه ماه رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس، آرمان آزادی‌ خواهی و زیر بار ظلم نرفتن را برای جامعه اسلامی معنا کردند و این نهضت همچنان در سراسر جهان اسلام تداوم دارد.

وی همچنین روز قدس را نمایش صف بندی حق علیه باطل و عدل علیه ظلم دانست و بیان کرد: دشمنان با برگزاری نشست‌های ذلت بار در برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس تلاش کردند روابط با اسرائیل را عادی جلوه دهند در حالی که برگزاری راهپیمایی روز قدس در ایران و دیگر کشورهای اسلامی و آزادیخواه جهان، چنین دسیسه‌هایی را خنثی کرده و دشمنان اسلام را در اجرای این نقشه‌های شوم ناکام می‌کند.

مهدی استیری فرماندار رامیان هم روز قدس را از یادگارهای گران‌بهای حضرت امام خمینی (ره) دانست و گفت: روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و روز فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهره کریه رژیم غاصب صهیونیستی بر می‌دارند.

فرماندار مینودشت هم روز قدس را نماد وحدت جهان اسلام در برابر کفر دانست و گفت: وظیفه همه مسلمانان است که از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی دفاع کنند.

محمدتقی قزل سفلی افزود: روز قدس یادگار ارزنده امام خمینی (ره) در حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین است که در حافظه تاریخ برای همیشه خواهد ماند.

وی اضافه کرد: از زمانی که امام راحل آخرین جمعه ماه رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کردند، وحشت و ترس در رژیم غاصب صهیونیستی ایجاد شد و هرسال جهان اسلام در این روز یکدل و همصدا نفرت و انزجار خود را از این رژیم جعلی فریاد می‌زنند.

فرماندار گنبدکاووس نیز گفت: بحران هویت رژیم غاصب صهیونیستی با حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس و سردادن شعار حمایت از فلسطین مظلوم همچنان در اذهان عمومی دنیا پایدار می‌ماند.

مهدی دهرویه افزود: تاکید امام خمینی (ره) بر گرامیداشت روز قدس با برپایی راهپیمایی در محکومیت رژیم غاصب صهیونیستی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، نشان از اهمیت این موضوع دارد و بار معنوی بالایی در آن نهفته است.

وی اضافه کرد: هدف اصلی از برگزاری این مراسم باحضور پرشور مسلمانان جهان به تداوم بحران هویتی که رژیم صهیونیستی با آن درگیر است، کمک می‌کند.

به گزارش ایرنا، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، روز جهانی قدس است.

حضرت  امام در سال ۱۳۵۸ این روز را برای حمایت از مردم فلسطین به نام روز قدس نامگذاری کرد و از مسلمانان جهان خواست برای حمایت از مردم فلسطین و کوتاه کردن دست ر

 

ارسال نظر

آخرین اخبار