خارکوهی گفت: در دوران دفاع مقدس حدود ۵۰ هزار نفر از مردم گلستان به جبهه های نبرد اعزام شدند که از این تعداد حداقل ۴۰ هزار نفر جوانان بودند.

۵۰ هزار گلستانی در دفاع مقدس به جبهه اعزام شدند

به گزارش گلستان ۲۴؛ «غلامرضا خارکوهی» با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: هشت سال جنگ تحمیلی قطعه ای درخشان در تاریخ ایران و دنیا به شمار می رود.

 

تاریخ نگار برجسته گلستانی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس ملتی که تازه انقلاب کردند و هنوز نظام و نهادهای آن مستقر نشده بود مورد هجوم همه جانبه قرار می گیرد و از 190 کشور دنیا 180 کشور به عراق کمک می کردند تا مقابل ایران بجنگد.

 

وی با طرح این پرسش که چه شد ایران اسلامی در جنگ تحمیلی پیروز شد، افزود: صدام ادعا می کرد ظرف یک هفته از خوزستان به تهران می رسد اما با ایثار و فداکاری جوانان و زنان و مردان دشمن ناکام ماند و از کشور بیرون رانده شد.

 

خارکوهی به دغدغه مندی مردم گلستان برای دفاع از وطن در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس حدود 50 هزار نفر از مردم گلستان به جبهه های نبرد اعزام شدند که از این تعداد حداقل 40 هزار نفر جوانان بودند که کمتر از  30 سال سن داشتند.

 

تاریخ نگار برجسته گلستانی با بیان اینکه میانگین سنی رزمندگان جوان در دوران دفاع مقدس 20 تا 25 سال بوده است، ابراز داشت: ما در دوران دفاع مقدس در همه نقاط حضور و مشارکت جوانان را دیدیم.

 

خارکوهی بیان کرد: بنده 33 ماه در مناطق مختلف جنگی حضور داشتم و اولین اعزام من در  آبان ماه سال 1361 بود که از دبیرستان ایرانشهر و به صورت داوطلبانه به جبه های نبرد حق علیه باطل اعزام شدم.

 

وی از وجود بیش از 500 شهید اهل تسنن در استان گلستان خبر داد و ابراز کرد: در استان گلستان 15 هزار جانباز، مفقودالاثر و آزاده و 4 هزار شهید وجود دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار