کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه امروز در شهر نجف بیشینه دما به ۳۸ درجه می‌رسد، گفت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه آسمانی صاف تاکمی ابری در این مناطق خواهیم داشت.

بیشینه دما در نجف به ۳۸ درجه می‌رسد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از رادیو اربعین، امین حسین نقشینه با اشاره به وضعیت جوی در ایران و عراق اظهار داشت: امروز برای شهرهای زیارتی نجف، کاظمین، بصره و کربلا آسمانی کمی ابری مشاهده‌شده است و در تغییرات دمایی در نجف اشرف بیشینه دما به ۳۸ درجه می‌رسد و تا فردا این بیشینه تغییر چندانی نخواهد داشت.

وی بابیان اینکه روز سه‌شنبه تا چهارشنبه این دما به ۴۰ درجه افزایش می‌یابد، افزود: افزایش نسبی دما برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای شهرهای زیارتی پیش‌بینی می‌شود و آسمانی صاف تاکمی ابری در این مناطق خواهیم داشت.

فعالیت سامانه بارشی در جنوب ایران

کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وضعیت جوی شهرهای زیارتی عراق، آسمانی صاف و آفتابی پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: در ایران فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور خواهد بود .

نقشینه گفت: امروز پیش‌بینی می‌شود سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب و جنوب شرق فارس، تنگه هرمز و جزایر آن و دریای عمان و سواحل آن رگبار شدید همراه با رعدوبرق و وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی بابیان اینکه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در استان اردبیل و سواحل غربی و مرکزی دریای خزر بارش‌های پراکنده خواهیم داشت، اعلام کرد: در حال حاضر کاهش دما در زاهدان شش درجه، اراک، اهواز و گرگان پنج درجه، همدان، قم و چابهار هم چهار درجه خنک‌تر شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار