در حالی که با وجود پیشرفت در مذاکرات تجاری امریکا و چین آمارهای منتشرشده در چین نشان می‌دهد که رشد اقتصاد این کشور در حال کندشدن است، نرخ نفت پس از افزایش قابل توجه در جلسه قبل، امروز شاهد کاهش بود.

قیمت جهانی نفت (۹۸/۰۸/۰۶)

به گزارش گلستان ۲۴؛ در حالی که با وجود پیشرفت در مذاکرات تجاری امریکا و چین آمارهای منتشرشده در چین نشان می‌دهد که رشد اقتصاد این کشور در حال کند شدن است، نرخ نفت پس از افزایش قابل توجه در جلسه قبل، امروز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، نرخ هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۲ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۶۱ دلار و ۹۰ سنت رسید. نرخ نفت برنت هفته گذشته بیش از ۴ درصد رشد داشت و بیشترین افزایش هفتگی از ماه سپتامبر را پشت‌سر گذاشت.

قیمت نفت خام امریکا نیز پس از افزایش بیش از ۵درصدی در هفته گذشته که بیشترین رشد هفتگی از ۲۰ سپتامبر بود، امروز با ۱۶ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۵۶ دلار و ۵۰ سنت رسید.

سودآوری شرکت‌های صنعتی چینی در ماه سپتامبر برای دومین ماه متوالی کاهش داشت و قیمت‌های تولیدکننده روند کاهشی خود را تداوم بخشید. این آمارها نشان داد که طولانی شدن جنگ تجاری با امریکا تأثیر خود را بر ترازنامه شرکت‌های چینی گذاشته و رشد اقتصاد این کشور در حال کند شدن است.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در مؤسسه آکسی تریدر در این باره گفت: «به‌دنبال انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد چین در روز یکشنبه شاهد برخی برداشت سودها در بازار نفت بوده‌ایم... اما با توجه به نشانه‌های پیشرفت در مذاکرات تجاری «بازار نفت همچنان از وضعیت مطلوبی برخوردار است.»

امریکا و چین روز جمعه با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای اعلام کردند که در حال نهایی کردن بخش‌هایی از یک توافق تجاری هستند.

در همین حال، شرکت‌های انرژی امریکایی این هفته تعداد سکوهای حفاری نفتی خود را کاهش دادند و تعداد سکوها را به پایین‌ترین رقم ۱۱ ماه گذشته رساندند که حاکی از برنامه تولید‌کنندگان برای کاهش تولید نفت از محل حفاری‌های جدید است.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار