معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گلستان:

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گلستان گفت: گام اول مقابله با آسیب های اجتماعی آگاهی عوامل مدرسه و والدین است.

گام اول مقابله با آسیب های اجتماعی آگاهی عوامل مدرسه و والدین است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان دوره آموزشی ویژه 100 نفر از مدیران و معاونین پرورشی مدارس واقع در مناطق آسیب پذیر در 2 قطب غرب و شرق استان با همکاری سازمان بهزیستی و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گلستان در شهرستان های گرگان و گنبدکاووس برگزار گردید.

سیدخلیل حسینی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان در این کارگاه گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد آموزش مهارت‌های اجتماعی به دانش‌آموزان، آموزش فرزند پروری به والدین، آموزش معلمان، ظرفیت‌سازی فعالیت‌های فوق فرهنگی در مدارس از عوامل پیشگیرانه آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد است که به همین منظور تصمیم گرفته ایم دوره های آموزشی ویژه مدیران و معاونین پرورشی 50 منطقه آسیب پذیر استان در 2 قطب غرب و شرق برگزار نماییم.

 وی افزود: آگاهی کارکنان مدارس و مربیان گام اول مقابله با آسیب های اجتماعی و اعتیاد است. وی ادامه داد: اگر قرار است اقدامات موثر و پیشگیرانه ای در خصوص مواد مخدر و دیگر آسیب های اجتماعی انجام دهیم باید اطلاعات درست و منطقی در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

حسینی گفت: شرط آگاهی دادن آگاه بودن است.کارکنان مدارس اعم  از مدیران، معاونان، مشاوران، مربیان تربیتی و همه عوامل که در اداره واحد آموزشگاهی دخیل هستند باید آگاهی لازم را در خصوص موضوع مواد مخدر به عنوان بخش بزرگی از آسیب های اجتماعی داشته باشند تا ضمن احساس مسئولیت برای پیشگیری و مقابله با آن ها بتوانند به دانش آموزان و والدینشان کمک کنند.

عباس مظفری رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان نیز در این دوره آموزشی خاطر نشان کرد: کتاب راهنمای پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پر خطر که با همکاری مشترک «معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش»، «سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش» و «معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر» تدوین شده است به عنوان منبع کمک آموزشی جهت استفاده در کلاس درس است که این اقدام یکی از نخستین گام ها در این زمینه و با هدف گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی و در چارچوب استراتژی تعمیم رسالت پیشگیری به کلاس درس می باشد.

وی در پایان گفت: امید است این راهنما بتواند در جهت تلاش های دلسوزانه همکاران محترم مدارس و بویژه معلمان گرانقدر برای آموزش و ترویج پیشگیری از رفتارهای پر خطر و اعتیاد در بین دانش آموزان، موثر و راهگشا باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار