در صحن شورای شهر مسائل مختلفی از جمله گلایه شهروندان در خصوص اصلاح هندسی میدان بسیج مطرح شد.

گلایه مردم از اصلاح هندسی میدان بسیج/ شهرداری: ایمنی لحاظ شده است

به گزارش گلستان ۲۴؛ صد و نود و هشتمین جلسه رسمی شورای شهر گرگان شامگاه شنبه با حضور اعضای شورا، شهردار و مدیران شهرداری گرگان برگزار شد.

در این جلسه فائزه عبداللهی عضو شورای شهر گرگان گفت: با توجه به شیوع آنفلوانزا در شهر باید پیام های هشدار و نکات بهداشتی در سطح شهر نصب شده و اطلاع رسانی کامل در این خصوص اتفاق بیفتد و همچنین ضروری است که شورای شهر و شهرداری نشستی را با علوم پزشکی و مرکز بهداشت برگزار کنند.

وی با تأکید بر این که باید در مواقع اورژانسی به شهروندان و درمان آن ها کمک کنیم همچنین با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات گفت: وظیفه داریم حضور و مشارکت مردمی را برای شرکت در انتخابات بالا ببریم.

در ادامه لایحه مساعدت مالی به تله فیلم «حکم مادری» با موضوع رونق تولید به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال مطرح شد که اعضا به دلیل غیربومی بودن سازنده آن با لایحه مخالفت کردند و یکی از اعضا بیان کرد که باید از هنرمندان بومی حمایت کرد.

یکی دیگر از مسائلی که در جلسه مطرح شد تذکر یکی از اعضای شورا در خصوص پرداخت مطالبات کارگران خدمات شهری و فضای سبز بود که برای چندمین بار در صحن شورا مطرح شد.

ناصر گرزین گفت که باید از شرکت‌هایی با بنیه مالی قوی در کنار توانمندی فنی بهره گرفت تا مشکلی در خصوص پرداخت حقوق و دستمزد کارگران پیش نیاید.

در ادامه نامه رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر در خصوص تشکیل انجمن زنان شهر گرگان قرائت شد. فائزه عبداللهی در این خصوص گفت: از وظایف شورا مشارکت دادن مردم در امور و اتفاقات شهری است که یکی از روش های آن ایجاد انجمن است.

وی گفت: ماده هفت قانون ۸۰ اقدام شوراها به شورا در خصوص تشکیل و انجمن و تعاونی های تولید و توزیع و غیره با توافق دستگاه‌های ذیربط اختیار داده است.

عبداللهی بیان کرد: برگزاری یک بار نشست در سال با زنان قطعاً پاسخگوی نیازهای آن ها نیست و باید بحث زنان در شورا و شهرداری جدی تر گرفته شود.

وی اضافه کرد که ایجاد بازارچه های محلی دائمی می تواند به اقتصاد خانواده کمک کند و جامعه زنان نیاز دارد که پارلمان شهری بیشتر به آن توجه کند.

مشکلات اصلاح هندسی میدان بسیج

در ادامه حمیدرضا آقاملایی، رئیس شورای شهر گرگان با اشاره به اصلاح هندسی میدان بسیج گفت که تماس های مکرری مبنی بر سردرگمی مردم در میدان بسیج گرفته شده و باید برای رفع مشکلات آن چاره ای اندیشید.

فائزه عبداللهی، عضو شورای شهر هم در این خصوص بیان کرد: طرح ترافیکی با جان مردم سروکار دارد و باید تمام موارد ایمنی را در آن لحاظ کرد.

وی با بیان این که برخی از اراضی محور افسران مدعی خصوصی دارد، ادامه داد: پروژه تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان (عج)، بازگشایی افسران و اصلاح هندسی میدان بسیج بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان هزینه در برداشته بنابراین باید با اقداماتی مانند نصب تابلو و غیره پیشگیری لازم صورت گیرد تا شرمنده مردم نشویم.

مهران کاظم نژاد، دیگر عضو شورای شهر گرگان هم گفت که پروژه هنوز تکمیل نشده و باید طرح به پایان برسد تا ایرادات احتمالی آن برطرف شود.

سیدمحمد مرتضوی، دیگر عضو شورا هم گفت که میدان تغییرات قابل ملاحظه ای داشته و اگر قبل از اجرای طرح با مردم مشارکت فکری می کردیم ممکن بود تصمیمات غیرکارشناسانه گرفته می شد.

وی ادامه داد: باید همزمان با مصوبات مردم را از شرایط جدید آگاه کرده تا به تجزیه و تحلیل مناسب برسند.

مرتضوی گفت که مشاور طرح را با بودجه ۱۵۰ میلیون تومانی مطالعه کرده و در شورای ترافیک شهرستان هم مصوب شده است.

در ادامه مرتضی فاضلی عارف، معاون امور عمرانی شهرداری گرگان اظهارکرد: ۲۲ روز کاری است که روگذر سربازان گمنام امام زمان (عج) به اتمام رسیده ولی به دلیل این که جدول و تعریض پل در خیابان افسران کامل نبود و بنا بود همه آن ها با هم افتتاح شوند، منتظر ماندیم که این اقدامات تمام شود.

وی با بیان این که امروز ۱۰۰ درصد پروژه آماده شده، در خصوص اصلاح هندسی میدان بسیج گفت که دغدغه هایی در این خصوص وجود دارد اما ما سعی کردیم که سرعت را در آن محور کاهش دهیم که این عمل اتفاق افتاد.

عارف گفت که با کمک بهترین مشاوره طراحی مجدد انجام شد و تابلوها و فردا نصب می شود و پروژه هفته آینده افتتاح خواهد شد.

/مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار